Domácí

Praha jedná o dražším MHD, roční kupón by mohl zdražit o téměř dva tisíce

Šíření koronaviru v Česku dopadá i na Dopravní podnik hlavního města Prahy. Společnosti se propadly příjmy z jízdného, chybí například turisté. Koalice proto začala jednat o tom, jak se s krizí, kterou koronavirus vyvolal, vypořádá. Jedná se o úsporách i výrazném zvýšení cen jízdného v MHD a cen parkovného v modrých zónách.

O průběhu jednání, na kterém se zvýšení jízdného projednávalo, informoval portál E15 v pátek. Náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě) portálu potvrdil, že dopady koronakrize na dopravní podnik a Prahu jsou významné, jde o miliardy korun.

Konkrétní podobu popsala radní Hana Marvanová (za STAN): "Pan Scheinherr předestřel návrhy Prahy sobě na zvýšení cen tarifů jízdného, které se má týkat takřka všech tarifů."

Roční kupón by měl podle návrhu zdražit ze současných 3650 korun na zhruba 5500 korun. Předložení oficiálního návrhu se očekává v srpnu.

Související obsah

Jak se změny dotknou modrých zón, zatím není jasné. Praha sobě ještě musí pro prosazení návrhu získat koaliční partnery. O návrhu by se mělo jednat i v dalších týdnech.

"Zásadním požadavkem v diskuzi o jízdném v MHD, která stále probíhá, je pro pro mě zprůhlednění a kontrola hospodaření DPP. Požadujeme úspory na provozních výdajích. DPP je v gesci hnutí Praha sobě, Piráti mají v dozorčí radě dva hlasy (většinu má PS a Spojené síly pro Prahu)," reagoval pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz