Domácí

Ostravské festivaly a akce mají utrum! Šéfka Colours zuří: Nic mi neřekli

Ostravské festivaly a akce mají utrum! Šéfka Colours zuří: Nic mi neřekli
Zdroj: TV Nova - Barbora Machková

Kvůli zhoršující se situaci na Karvinsku a v celém Moravskoslezském kraji zpřísnila hygienická stanice opatření kvůli šíření koronaviru. To naprosto vytočilo organizátorku ostravského "Nefestivalu" Zlatu Holušovou. Jsou povoleny totiž pouze akce do 100 lidí.

Kvůli šíření koronaviru pořadatelé zrušili letošní ročník známého festivalu Colours of Ostrava. Ten přesunuli na příští rok. Díky příznivým epidemiologickým podmínkám však naplánovali jeho alternativní verzi.


Od středy 15. července začal tzv. "Nefestival Colours of Ostrava" v oblasti Dolních Vítkovic, který měl trvat do soboty. Areál byl vyprodaný a lidé se těšili, že si užijí alespoň náhradní verzi známého festivalu.

Související obsah

Kvůli přísnějším opatřením, o kterých rozhodla v pátek moravskoslezská hygiena, však museli organizátoři zrušit také  "Nefestival." Krátce před páteční patnáctou hodinou o tom informovali na webu i sociálních sítích.


"Je to zdrcující zpráva a považuji to za naprostou nehoráznost. Budeme zvažovat také právní kroky. Před pár hodinami jsem se dozvěděla, že festival se ruší,“ řekla pro ČT24 ředitelka Colours of Ostrava Zlata Holušová.


Podle Holušové je naprostý nesmysl odůvodnit zrušení tím, že jsou někde nějaká ohniska nákazy. "Nikdo nás nevaroval. Měli nám dát vědět alespoň den předem. Z ničeho nic spadla klec,“ dodala.

Naštvaná však není pouze ředitelka festivalu, ale také návštěvníci.  "To je letos naprostá likvidace kulturního sektoru v ČR. Kolik lidí kvůli tomu zkrachuje a skončí na dlažbě už nikoho nezajímá," rozčiluje se na facebooku Kačka.

Související obsah

"Je mi to líto a s postupy vlády nesouhlasím. Snad to tedy vyjde příští rok," přídává se Bohunka.


Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO) potvrdil, že se nové případy objevují nejen na Karvinsku. "Tato rozhodnutí vydala Krajská hygienická stanice, není to rozhodnutí kraje. Opatření se zpřísnila kvůli nastalé situaci. Nejlepší prevencí je totiž rouška a sociální distance,“ potvrdil Vondrák.


V ohrožení jsou zřejmě také další akce v kraji. Například Letní Shakespearovské slavnosti, které se mají konat na Slezkoostravském hradě od 24. července. Na začátku srpna se měla odehrát také náhrada porubského festivalu Cirkulum. Náhradní akce Happening pro Cirkulum má začít 7. srpna.

V Moravskoslezském kraji jsou znovu povinné roušky. Více se dozvíte v následující reportáži: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz