Domácí

Nové ohnisko na Novojičínsku! Covid-19 zamořil tamní firmu

Koronavirus se i nadále šíří v Moravskoslezském kraji. Nemoc se objevila mezi zaměstnanci jedné ze společností v Šenově u Nového Jičína. Nakažených je zatím asi 30 lidí. Hygienici nařídili plošné testování zaměstnanců, které začalo v úterý. Nový případ je i v Klimkovicích. Do oblasti zamíří armáda, aby s testováním pomohla.

Moravskoslezský kraj čeká dosud nejmasovější plošné testování. S otestováním 1500 lidí z novojičínské firmy a šesti tisíci havířů bude hygienikům pomáhat armáda. Jejich zdravotníci by měli dorazit příští týden.

Koronavirus se v regionu objevil v několika firmách nejen na Karvinsku, ale také na Ostravsku a Novojičínsku. Ve společnosti Varrocu v Šenově u Nového Jičína, která vyrábí světlomety do automobilů, jsou desítky nakažených.

Související obsah

Nakazilo se také několik zaměstnanců ve firmě KES ve Vratimově na Ostravsku. "Byla nařízena protiepidemická opatření v souvislosti s Covid-19 pozitivitou u 8 pracovníků, z toho 7 bezpříznakových nosičů. Jednalo se o přeshraniční pracovníky," informuje Irena Martinková z krajské hygienické stanice.

Podle hygieniků za to mohou hlavně pendleři. Ministerstvo zdravotnictví ale zatím neuvažuje o uzavírání hranic pro polské pendlery. V kraji platí povinnost nechat zaměstnance ze zahraničí jednou za dva týdny testovat.

Související obsah

Na Karvinsku se nákaza rozšířila hlavně mezi pracovníky dolů černouhelné těžební společnosti OKD a jejich rodinami. Společnost proto přerušila těžbu na všech svých dolech.

Hygienici nařídili vedení OKD opakované testování zaměstnanců, které proběhně od devatenáctého do dvaadvacátého července na dolech ČSM Sever a Jih a na dole ČSA. Situace v okrese se ale podle hygieniků uklidňuje a počet nových případů klesá. Čísla ale mohou po testování opět stoupat.

kvo, JH, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz