Domácí

Bouřky se ženou Českem, na Liberecko přinesly vydatné srážky a kroupy!

Na většině území se podle Českého hydrometeorologického ústavu v pondělí vyskytnou přeháňky, místy se tvoří bouřky. Například na Liberecko přinesly bouře velké množství srážek i krupobití. Mezi Pardubicemi a Chocní popadané stromy na trati uvěznily vlaky ve stanici.

Podle meteorologů se v pondělí srážky vyskytnou na většině našeho území, podle mapy srážek by pršet nemělo jen na jihozápadě České republiky. Předpověď se vyplnila, bouřky udeřily například na Liberecku.

Bouřky zkomplikovaly také dopravu. V zastávce Kostěnice na Pardubicku kvůli stromům popadaným na koleje uvízlo hned několik vlakových spojů, a to včetně mezinárodního rychlíku Varšava - Praha.

Přímo v Liberci kromě velkého množství srážek padaly také kroupy. Podle radaru se silné bouřky vyskytují na mnoha místech republiky. To potvrzuje i detekce blesků.

Srážky nad Českem - 16:15:

Zdroj: ČHMÚ

Podle ČHMÚ by měl déšť k večeru ustávat, další srážky a výjimečně bouřky by se mohly objevovat už v úterý ráno, přes den by se pak měly vyskytovat zejména v jihovýchodní části našeho území.

Blesky nad Českem - 16:20:

Zdroj: ČHMÚ

Nejvíce slunce a nejméně srážek očekávají meteorologové uprostřed týdne.

Související obsah

"Dominantním tlakovým útvarem, který bude po celý tento týden ovlivňovat počasí u nás, bude tlaková níže nad Skandinávií a Norským mořem. Kolem ní budou přes střední Evropu postupovat v západním proudění z Atlantiku frontální systémy. Jen uprostřed týdne se k nám od západu rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu, který v pátek znovu zeslábne," popisuje situaci meteorolog ČHMÚ Pavel Borovička.

Na předpověď počasí ze Snídaně s Novou se můžete podívat zde:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz