Koronavirus

Musíte nosit roušky, oznámili lidem. Hygienička si svou hned sundala

Přestože v Moravskoslezském kraji platí povinnost nosit ve vnitřních prostorách roušku, hlavní hygienička Jarmila Rážová si ji sundala po skončení tiskové konference. Podle ministerstva zdravotnictví mohly být důvodem zdravotní problémy.

S rouškou přehozenou jen přes levé ucho zachytily kamery hlavní hygieničku Jarmilu Rážovou v úterý po tiskové konferenci v Moravskoslezském kraji. To ovšem odporuje protiepidemiologickým opatřením v regionu. Konference se týkala tamní aktuální situace ohledně šíření koronaviru.


"V souvislosti s epidemiologickou situací v Moravskoslezském kraji dnes místní hygienická stanice rozšíří aktuálně platná opatření v oblasti Karvinska na území celého kraje. V kraji se zavádí povinnost nošení roušek ve vnitřních prostorách i veřejné dopravě," uvedl minulý týden v pátek ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Kompletní přehled opatření si můžete prohlédnout na portálu moravskoslezské hygienické stanice.

Související obsah


Redakce TN.cz oslovila hlavní hygieničku i ministerstvo zdravotnictví s žádostí o vyjádření. "Paní hlavní hygienička důsledně dodržuje stanovená hygienická opatření. Pokud si na malý moment sundala roušku z úst, důvodem byla dušnost způsobená zdravotními problémy se srdcem, se kterými se paní hlavní hygienička potýká," vysvětlila mluvčí ministerstva zdravotnictví Gabriela Štěpanyová.
 

Na celou tiskovou konferenci se můžete podívat zde:

TN.cz

K tématu Koronavirus

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz