Koronavirus

Ředitelka moravskoslezské hygieny nerezignuje. Nemocní dále přibývají

Častější kontroly, šéfka moravskoslezské hygieny zůstane na své pozici. Oznámili to zástupci kraje na společné tiskové konferenci s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO). Ministr pro TV Nova řekl, že Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje má co napravovat.

"Je třeba říci, že ta opatření, která byla zavedena v Moravskoslezském kraji, byla správná. Situace tam je nejhorší, generuje se tam polovina všech nových případů. Ředitelka krajské hygienické stanice nezvládla opatření, nekomunikovala je. To je třeba napravit a dořešit do příště," řekl pro TV Nova ministr zdravotnictví.

"Na základě této zkušenosti jsme dali pokyn všem krajským hygienickým stanicím, aby byl ten postup jednotný, aby dopředu informovaly veřejnost, že se opatření budou zavádět, informovaly tamní politickou reprezentaci, členy samosprávy," dodal Vojtěch.

Související obsah

Zmínil také, že ve většině případů vše probíhá hladce – například na Kutnohorsku a Jihlavsku. Domnívá se, že v Moravskoslezském kraji vznikl problém proto, že tamní hygienici nejsou zvyklí na podobnou krizovou situaci. Kraje podle Vojtěcha obdržely manuál, jak se v takové situaci zachovat příště.

Na pondělním zasedání bezpečnostní rady Moravskoslezského kraje, které se zúčastnil i ministr zdravotnictví a hlavní česká hygienička Jarmila Rážová, bylo hlavním tématem koronavirus v regionu. Za neděli podle ředitelky moravskoslezské hygieny přibylo 50 nakažených a jen dva měli souvislost s nákazou v dolech. "Přibývá těžkých případů, ale vše je připraveno, nic nekolabuje," ubezpečil moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák (ANO).

Související obsah

Ředitelka KHS Moravskoslezského kraje Pavla Svrčinová zůstane na své pozici. "Opatření byla nastavená správně, ale každý ředitel musí opatření komunikovat dopředu, bylo to selhání," prohlásil Vojtěch.


"Výtka byla oprávněná, dohodli jsme se, že každé opatření budu prezentovat bezpečnostní radě, a to alespoň den před vydáním opatření," reagovala Svrčinová. Všechna opatření krajských hygieniků budou mít posunutou účinnost alespoň o několik hodin. Hygienici budou také častěji vyhodnocovat, zda mají opatření nadále smysl.

Podívejte se na záznam tiskové konference:
 

kvo, TN.cz

K tématu Koronavirus

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz