Domácí

Na Kladensku se nakazil zaměstnanec fast foodu. Restaurace funguje dál

U jednoho ze zaměstnanců kladenské pobočky McDonald's testy prokázaly koronavirus. Adam Rapák z oddělení komunikace společnosti McDonald's informaci potvrdil. Zákazníky však ujistil, že se nemají čeho bát. Restaurace je znovu v provozu.

"Můžeme potvrdit, že u jednoho zaměstnance z kladenské restaurace McDonald's byla prokázaná nákaza respiračním onemocněním souvisejícím s novým koronavirem. Provozovatelka restaurace proto ihned přikročila k uzavření restaurace a od první chvíle aktivně spolupracuje s Krajskou hygienickou stanicí v Kladně. Hygienici odeslali všechny zaměstnance, kteří byli či mohli být v přímém kontaktu s nemocným kolegou, do povinné 14denní karantény. Tito zaměstnanci budou podrobeni dalšímu testování na Covid-19," řekl Adam Rapák Kladenskému deníku.

Zpráva o tom, že pobočku McDonald's v Kročehlavech na Kladensku museli kvůli koronaviru zavřít, tamní obyvatele vyděsila. Podle vyjádření jedné z kladenských obyvatelek šlo o velmi frekventovaný podnik.

Související obsah

Podle Rapáka v restauraci okamžitě proběhla důkladná dezinfekce všech prostor. Zákazníci jsou tak dle jeho slov zcela v bezpečí a stejně tak i zaměstnanci pobočky. Vedení kladenského McDonald's postup konzultovalo s vedoucí kladenského protiepidemického oddělení Lenkou Duchajovou.

Aktuálně je pobočka znovu v provozu. "O znovuotevření této restaurace bylo rozhodnuto na základě konzultace s hygienickou stanicí," řekl Rapák. Dodal, že společnost už od počátku epidemie striktně dodržuje přísná hygienická opatření.

Související obsah

Zaměstnanci mají k dispozici dezinfekční mýdlo, ochranné pomůcky a prostory restaurací včetně výdejových okýnek se pravidelně dezinfikují. U pokladen a výdejových pultů navíc přibyla plexiskla.

"Při předávání jídla kurýrům rozvozových služeb máme zavedeno distanční pravidlo, čili kurýr si přebírá jídlo z určeného místa až ve chvíli, kdy je zaměstnanec restaurace v dostatečné vzdálenosti," dodal Rapák.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz