Domácí

Na Kladensku se nakazil zaměstnanec fast foodu. Restaurace funguje dál

U jednoho ze zaměstnanců kladenské pobočky McDonald's testy prokázaly koronavirus. Adam Rapák z oddělení komunikace společnosti McDonald's informaci potvrdil. Zákazníky však ujistil, že se nemají čeho bát. Restaurace je znovu v provozu.

"Můžeme potvrdit, že u jednoho zaměstnance z kladenské restaurace McDonald's byla prokázaná nákaza respiračním onemocněním souvisejícím s novým koronavirem. Provozovatelka restaurace proto ihned přikročila k uzavření restaurace a od první chvíle aktivně spolupracuje s Krajskou hygienickou stanicí v Kladně. Hygienici odeslali všechny zaměstnance, kteří byli či mohli být v přímém kontaktu s nemocným kolegou, do povinné 14denní karantény. Tito zaměstnanci budou podrobeni dalšímu testování na Covid-19," řekl Adam Rapák Kladenskému deníku.

Zpráva o tom, že pobočku McDonald's v Kročehlavech na Kladensku museli kvůli koronaviru zavřít, tamní obyvatele vyděsila. Podle vyjádření jedné z kladenských obyvatelek šlo o velmi frekventovaný podnik.

Související obsah

Podle Rapáka v restauraci okamžitě proběhla důkladná dezinfekce všech prostor. Zákazníci jsou tak dle jeho slov zcela v bezpečí a stejně tak i zaměstnanci pobočky. Vedení kladenského McDonald's postup konzultovalo s vedoucí kladenského protiepidemického oddělení Lenkou Duchajovou.

Aktuálně je pobočka znovu v provozu. "O znovuotevření této restaurace bylo rozhodnuto na základě konzultace s hygienickou stanicí," řekl Rapák. Dodal, že společnost už od počátku epidemie striktně dodržuje přísná hygienická opatření.

Související obsah

Zaměstnanci mají k dispozici dezinfekční mýdlo, ochranné pomůcky a prostory restaurací včetně výdejových okýnek se pravidelně dezinfikují. U pokladen a výdejových pultů navíc přibyla plexiskla.

"Při předávání jídla kurýrům rozvozových služeb máme zavedeno distanční pravidlo, čili kurýr si přebírá jídlo z určeného místa až ve chvíli, kdy je zaměstnanec restaurace v dostatečné vzdálenosti," dodal Rapák.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz