Inspektor TV Nova

Inspektor se odhalil na nudapláži, pak si pochutnal na smaženém kaprovi!

Spát na vojenských postelích a s leteckou pumou u nohou. To se poštěstí těm turistům, kteří navštíví kemp v Opatovci na Svitavsku. Prázdninový inspektor tam v rozvíjejícím se areálu ale objevil mnohem víc a taky ho zaujalo parádní sociální zařízení.

Štáb televize Nova vyrazil na inspekci směr Svitavy a zase pršelo. Majitel kempu Opatovec je vám možná povědomý, před lety našel v lese na Pardubicku ztraceného chlapce a stal se tak hrdinou. Teď je ale v jiné roli, provedl inspektora areálem.

"Je tady klid a děti mají pěkný vyžití. Děláme akce jako stavění hradů z písku, jsou tady klouzačky a houpačky, ideální pro rodiny s dětmi," přiblížil majitel kempu Milan Johanides.

Zachráněný chlapec s majitelem kempu v roce 2008:

Zdroj: TV Nova

Související obsah

Koupání v kempu


"Voda je čistá a super teplá," zhodnotil mladý plavec. "Jsou tady sprchy, když člověk vyleze z rybníka," doplnil další návštěvník. Kemp má i druhou pláž a ta je pro nudisty, schovaná je v přírodě mezi rákosím a stromy.

Obsazenost a ubytování


Špatné počasí a taky koronavirus se podepsaly na návštěvnosti. Luxusní bar rozhodně láká k posezení, ale zatím je prázdný.


"Je to tady pěkné, je zde klid. Zázemí je hrozně hezké," rozplývala se návštěvnice. "Ceny přijatelné, standardní jako v jiných kempech, řekl bych," připojil svůj názor další z hostů.


Stylová a nová je roubenka s udírnou v patře. Celkem 11 pokojů voní dřevem a k dispozici je televize i lednička. "Za 490 korun na osobu, když je délka pobytu do tří dnů včetně snídaně, když zde stráví víc jak tři dny, tak 310 korun," objasnil cenovou politiku kempu Johanides.


Ovšem pohádka jsou toalety, kde se nezapomnělo ani na děti. Jsou nablýskané a hraje tam hudba. Teplá voda teče ze sprch zadarmo, žádné žetony. V kempu se stále něco buduje, k roubence přibude přístřešek a vířivka pro šest lidí.

Ceny za ubytování v kempu:

Zdroj: TV Nova


Ze starého nákladního vojenského auta stačilo sundat obytný díl a hned je kde turisty stylově ubytovat, ale pozor na málo místa. Atmosféra je tady "bombová", a to doslova. V obytné korbě je jako dekorace znehodnocená letecká puma.

Hospodářství a další vyžití


Kemp má tři hektary, velkou písečnou pláž, hřiště na volejbal, tráva je čerstvě posekaná. A hned za plotem je i malé hospodářství. "Je tady pohoda jak na americkém venkově, kokrhání kohoutů a bučení krav," okomentoval inspektor.

Související obsah


" Někteří se vymlouvají, že tady nemůžou spát, že musejí doma zavírat slepice, tak jsem říkal, že jim tady udělám mobilhaus a můžou tady ubytovat i slepice," vysvětlil Johanides.


A i když to zní jako vtip, stalo se. Ve starém autě mají slepice zázemí před deštěm. A snesou 20 vajec denně.

Stravování v kempu


"Klidná atmosféra, jídlo perfektní," pochvaluje si jeden ze strávníků restauraci v kempu. Na porci jídla se můžete podívat na snímku níže. Taková porce se pořídí okolo stovky a smažený kapr opravdu voněl.

Smažený kapr s hranolky:

Zdroj: TV Nova

Tipy na výlet


A ještě pár tipů na výlety v okolí. Vyražte například na zámek v Lanškrouně, který slouží jako muzeum a v současnosti jsou v něm k vidění kresby Jiřího Wintera Neprakty, nebo do Moravské Třebové, kde si můžete prohlédnout egyptské mumie či samurajské meče, které ze svých cest přivezl Ludwig Holzmeister, někdejší mecenáš tamního muzea.

Související obsah

Závěrečné hodnocení


Inspektor dal bronz, kemp se modernizuje a potenciál na lepší hodnocení má. "Slibuju, že na příští rok, když se stavíte, tak se to tady bude zvelebovat a bude zlato!" prohlásil sebejistě Johanides.
 

Máte tip, kam by se měl Prázdninový inspektor vydat příště? Pište nám na prazdninovyinspektor@nova.cz.

Podívejte se také na reportáž TV Nova:

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz