Domácí

Pilot udělal podle úřadu 21 chyb, ale může dál létat, zlobí se poslanec Blaha

Pilot udělal podle úřadu 21 chyb, ale může dál létat, zlobí se poslanec Blaha
Zdroj: TN.cz

Podle poslance Stanislava Blahy (ODS) není možné, aby pilot, který při loňském letu ze Samosu 21x chyboval, dál mohl řídit dopravní letadlo.

"Pilot společnosti Smartwings udělal podle vyšetřovatele při loňském letu ze Samosu do ČR 21 chyb, kterými ohrozil všechny cestující na palubě. Přesto může stále létat dopravním letadlem a z prvotních vyjádření dopravce se nezdá, že by jakkoliv omezil danému pilotovi činnost,“ vyjádřil se Stanislav Blaha.

"Pokud z vyšetřování úřadu pro civilní letectví nevzejdou důslednější kroky. Pokud by se tak nestalo, je nutné začít debatovat o případné úpravě pravidel a podmínek pro řízení dopravních letadel. Zdraví a životy cestujících musí být na prvním místě,“ dodává Blaha

Letadlo společnosti Smartwings letělo loni v srpnu z řeckého ostrova Samos do Prahy. Zhruba po půl hodině od startu mu vypověděl jeden motor. Velitel letadla se rozhodl pokračovat v cestě i přes to, že se motor nepodařilo nahodit. Celý incident se obešel bez zranění, letadlo bezpečně přistálo v Praze. Na palubě bylo 170 cestujících.

Související obsah

Podle vyšetřování Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod (ÚZPLN) se ale pilot dopustil během letu 21 chyb.

Společnost Smartwings se po incidentu rozhodla svého zaměstance poslat na psychologické vyšetření a zbavila ho funkce šéfpilota. Jako kapitán ale mohl muž létat dál.

Pilot společnosti Smartwings letěl s jedním motorem, vyšetřování skončilo. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz