Domácí

Tři pohotovostní stupně! Vojtěch představí systém proti koronaviru

Tři pohotovostní stupně! Vojtěch představí systém proti koronaviru
Zdroj: TV Nova

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v pondělí na tiskové konferenci představí nový systém proti koronaviru. Ten bude obsahovat tři pohotovostní stupně a měl by ukázat aktuální šíření koronaviru v krajích a okresech. Vojtěch to oznámil v Otázkách Václava Moravce.

"Ty pohotovostní stupně budou tři podle síly komunitního šíření. Děláme na tom společně s epidemiology, Ústavem zdravotnických informací a dalšími lidmi. Bude se jednat o semafor, ale v rámci regionů, protože situace není jednolitá," řekl Vojtěch pro ČT.

Vojtěch také řekl, že v současné chvíli by oranžovou barvu měl pouze Moravskoslezský kraj a blížila by se k ní Praha.

"V současné době sledujeme všechny ty případy, všechny kategorie nakažených, takže nemůžeme vycházet pouze z holých čísel. Lidé by neměli panikařit, jelikož ta situace je opravdu nesrovnatelná s tím, co tu bylo v dubnu," dodal ministr zdravotnictví.

Související obsah

V České republice bylo k 25. červenci celkově zaznamenáno 15 212 případů nákazy z čehož se 9590 lidí vyléčilo a 368 nemoci Covid-19 podlehlo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz