Domácí

Tři pohotovostní stupně! Vojtěch představí systém proti koronaviru

Tři pohotovostní stupně! Vojtěch představí systém proti koronaviru
Zdroj: TV Nova

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v pondělí na tiskové konferenci představí nový systém proti koronaviru. Ten bude obsahovat tři pohotovostní stupně a měl by ukázat aktuální šíření koronaviru v krajích a okresech. Vojtěch to oznámil v Otázkách Václava Moravce.

"Ty pohotovostní stupně budou tři podle síly komunitního šíření. Děláme na tom společně s epidemiology, Ústavem zdravotnických informací a dalšími lidmi. Bude se jednat o semafor, ale v rámci regionů, protože situace není jednolitá," řekl Vojtěch pro ČT.

Vojtěch také řekl, že v současné chvíli by oranžovou barvu měl pouze Moravskoslezský kraj a blížila by se k ní Praha.

"V současné době sledujeme všechny ty případy, všechny kategorie nakažených, takže nemůžeme vycházet pouze z holých čísel. Lidé by neměli panikařit, jelikož ta situace je opravdu nesrovnatelná s tím, co tu bylo v dubnu," dodal ministr zdravotnictví.

Související obsah

V České republice bylo k 25. červenci celkově zaznamenáno 15 212 případů nákazy z čehož se 9590 lidí vyléčilo a 368 nemoci Covid-19 podlehlo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Británie kvůli šíření omikronu zpřísní protipandemická opatření

Britský premiér Boris Johnson ve středu oznámil zpřísnění některých opatření v důsledku prudkého nárůstu případů mutace omikron. Nová opatření označil jako "plán B" na poražení covidu během zimy. Od pátku budou na většině veřejných míst povinné roušky a od příštího týdne vláda nařizuje práci z domova lidem, kteří na to mají podmínky. Vstup na hromadné akce bude možný jen s potvrzeným očkováním nebo negativním testem.

Krátká zpráva

Diplomatický bojkot zimní olympiády v Pekingu podpoří i Kanada

Kanada se připojí ke Spojeným státům, Velké Británii a Austrálii v diplomatickém bojkotu zimních olympijských her v Pekingu, řekl ve středu kanadský premiér Justin Trudeau. Oznámení přišlo poté, co Bílý dům spolu s australskou a britskou vládou potvrdily diplomatický bojkot zimních her v únoru na protest proti porušování lidských práv v Číně. Čína slíbila, že bude reagovat "pevnými protiopatření".

Píše se na Deník.cz