Zahraničí

Ze sicilského přístavu uteklo asi sto migrantů! Střediska jsou přeplněná

Ze sicilského přístavu uteklo asi sto migrantů! Střediska jsou přeplněná
Zdroj: Profimedia

Ze střediska pro migranty v sicilském přístavu Porto Empedocle uprchlo asi sto migrantů. Podle místních médií je tamní středisko přeplněné. O víkendu uprchly další dvě stovky migrantů ze střediska v Caltanissettě. Většinu z nich se však policistům podařilo najít.

Běženci, které policie chytila, směřovali do karantény. Koronavirus se však u nich zatím neprokázal. Starosta Caltanissetty Roberto Gambino informoval, že napíše ministryni vnitra, aby už do tohoto střediska žádné běžence neposílali.


K situaci se vyjádřil také sicilský guvernér Nello Musumecio. "Obávám se této situace, je to obrovský tlak na celý ostrov,“ citovala guvernéra italská agentura ANSA.

Související obsah


V zájmu posílení kontroly nad migračními středisky plánuje vláda vyslat také vojáky.

"Je to otázka veřejného zdraví. Virus nevymizel. Italští občané, včetně mě, musí nadále respektovat pravidla, která jsme si stanovili. To samé platí pro turisty i pro žadatele o azyl,“ řekl italský ministr zahraničí Luigi di Maio.


S velkým přílivem migrantů se v posledních několika týdnech potýká také ostrov Lampedusa, který patří pod Sicílii. Jen od středy do neděle tam dorazilo přes tisíc migrantů. Další uprchlíci na dvou člunech tam dopluli v noci na pondělí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz