Koronavirus

Dva pacienti s těžkým průběhem Covid-19 v Brně! Jsou na ventilaci

Dva pacienti s těžkým průběhem Covid-19 v Brně! Jsou na ventilaci
Zdroj: TV Nova

Do brněnské nemocnice u sv. Anny, kterou stát během jara vyčlenil pro vážné případy nákazy koronavirem, v pondělí odpoledne přivezli dva pacienty s těžkým průběhem. Oba museli napojit na plicní ventilaci, lékaři zahájili také experimentální léčbu.

V pondělí odpoledne a večer přijala brněnská nemocnice u sv. Anny dva pacienty s těžkým průběhem onemocnění Covid-19, které způsobuje čínský koronavirus. Jsou hospitalizovaní na anesteziologicko-resuscitačním oddělení (ARO).

"Jeden k nám byl přivezen z nemocnice ve Vyškově, druhý z fakultní nemocnice v brněnských Bohunicích," uvedla mluvčí nemocnice Dana Lipovská s tím, že jejich stav je vážný.

"Oba pacienti jsou napojeni na umělou plicní ventilaci. Oběma také lékaři včera začali podávat lék remdesivir," dodala Lipovská. 

Související obsah

Remdesivir je experimentální lék, který se proti nemoci Covid-19 používá už od jara. Jeho účinnost se však stále ověřuje a u každého nemusí být stoprocentní. Vyvinul ho americký výzkumný tým v čele s Tomášem Cihlářem z Česka.

Podle ministerstva zdravotnictví je v tuzemsku 3828 aktivních případů nákazy, 150 pacientů leží v nemocnicích. Podrobnosti a aktuálních protiepidemických opatřeních čtěte tady.

Nejhorší koronavirová situace je na Jihlavsku a na Prachaticku. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz