Domácí

Kritický den na železnici! V úterý došlo ke dvěma srážkám vlaků s auty

Kritický den na železnici! V úterý došlo ke dvěma srážkám vlaků s auty
Zdroj: Hasiči Olomouckého kraje

Ke dvěma srážkám na železnici došlo v úterý. Dopoledne se srazil vlak s autem na Příbramsku. Krátce před jednou hodinou odpoledne zase dodávka narazila do projíždějícího vlaku na Přerovsku. Obě nehody se obešly bez zranění.

V úterý dopoledne došlo ke srážce osobního vlaku s autem na nezabezpečeném železničním přejezdu u obce Nová Ves pod Pleší.


"Střet se obešel bez zranění. Ve vlaku cestovalo sedm lidí, v autě byli dva lidé," řekla pro TN.cz policejní mluvčí Monika Schindlová.


Mluvčí zároveň potvrdila, že dechová zkouška u řidičů byla negativní. Okolnosti srážky prověřují policisté. Během vyšetřování musely České dráhy zavést náhradní autobusovou dopravu v úseku Dobříš-Mníšek pod Brdy.

Související obsah


Očekává se, že provoz bude obnoven kolem čtvrté hodiny odpoledne.


K další nehodě došlo v úterý odpoledne také na Přerovsku. Na železničním přejezdu u obce Bochoř se střetla dodávka s vlakem. Také v tomto případě se srážka obešla bez zranění.


"Evakuovali jsme třicet cestujících, které jsme přepravili na železniční stanici do Přerova. Provoz na trati je zastavený,“ informovali na twitteru po druhé hodině odpoledne olomoučtí hasiči.


Podle policejní mluvčí Miluše Zajícové řidiče dodávky oslnilo slunce, neviděl signalizační zařízení a následně narazil do prvního vagonu za lokomotivou. "Dechová zkouška byla negativní,“ dodala Zajícová.


Také v tomto případě byla zavedená náhradní autobusová doprava. Provoz byl obnovený před třetí hodinou odpoledne.


Za poslední měsíc došlo k velkému množství nehod na železnici. Na začátku července se srazily dva vlaky u Perninku na Karlovarsku. Tam zemřeli dva cestující. Celou událost si můžete připomenout v článku zde. O týden později poté zahynul strojvedoucí u Českého Brodu. Podrobnosti naleznete v tomto článku.

Související obsah


Přibývá také střetů vlaků s osobními auty. Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala je však nehod na železnici v letošním roce daleko méně, než je obvyklé. "Jsou však mnohem více tragičtější, než v jiných letech,“ dodal Drápal.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz