Domácí

Mýto v Praze. Majitelé starších aut si možná připlatí

Za vjezd do centra Prahy by majitelé starších aut měli platit. Takové opatření připravuje magistrát hlavního města. Praze by to prý vylepšilo nejen vzduch ale i městskou pokladnu.

 Za znečištění ovzduší v hlavním městě mohou z osmdesáti procent auta, a to hlavně ta stará. Zdarma do centra by se tak měli dostat majitelé elektromobilů. Naopak majitelé starších aut si za vjezd připlatí.

V první fázi by měl být zpoplatněn vjezd do památkových zón Prahy, například do Prahy 1 či části Prahy 2. Postupně by se zóny mohly rozšiřovat.

Související obsah

"Ze zkušenosti ze zahraničí vidíme, ať už je to Londýn nebo Miláno, že prvotní obavy, které byly ze zavedení takovýchto ekologických mýt v centru města, tak se poté, co se to osvědčilo, tak ta zóna je více zvětšována," uvedl Petr Hlubuček (STAN).

Lidé se zpoplatněním vjezdu pro starší automobily do centra města velký problém nemají. Za vjezd do centra Prahy by majitelé starších aut mohli poprvé zaplatit už v roce 2026.

Pavla Franzkiová, jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Cestující si odmítla nasadit roušku, letadlo nad Atlantikem se muselo vrátit do Miami

Let společnosti American Airlines směřující o Londýna se ve středu musel kvůli jedné cestující vrátit zpět do Miami. Kapitán Boeingu 777 tak rozhodl poté, co si žena podle federálního nařízení odmítla nasadit roušku. Po přistání ji z letadla odvedla policie a žena byla zařazena na americký interní seznam osob, kterým je odepřen vstup na palubu letadla, informovala agentura AP s odkazem na vyjádření aerolinek.

Krátká zpráva

Kamion převážející výbušniny se střetl s motorkou, výbuch zabil nejméně 17 lidí

Nejméně 17 lidí přišlo v Ghaně o život a dalších 59 bylo zraněno při explozi kamionu, který převážel výbušniny. Podle agentury AFP byl výbuch byl následkem dopravní nehody, při které došlo ke střetu s motocyklem. Masivní exploze vytvořila na místě srážky hluboký kráter a srovnala se zemí desítky budov v okolí.

Píše se na Deník.cz