Domácí

Řidič v Praze srazil holčičku a ujel, ta se zraněním skončila v nemocnici

Řidič v Praze srazil holčičku a ujel, ta se zraněním skončila v nemocnici
Zdroj: TN.cz

Pražští policisté pátrají po řidiči, který v sobotu na přechodu pro chodce ve Zbraslavi srazil nezletilou holčičku. Stála tam se svou matkou a bratrem, všichni měli kola. Díveku převezli záchranáři do nemocnice.

Na přechodu pro chodce v pražské Zbraslavi srazil řidič nezletilou dívku. Ta tam stála s matkou a bratrem, měli s sebou kola.

"V jednu chvíli dívenka na přechod vjela, ale její maminka ji hned okřikla a dívka zastavila. V tom okamžiku už se ale k přechodu blížilo bílé vozidlo, které do dívky zleva narazilo," uvedla policejní mluvčí Hana Křížová s tím, že s nejvěší pravděpodobností se jednalo o auto značky Kia Ceed.

Náraz holčičku omrštil kousek za přechod. Matka ji hned vzala na chodník a snažila se zjistit, jestli je její dcera zraněná. Bratr řekl řidič, aby zastavil a počkal na nedaleké zastávce. Sice tam popojel, ale vzápětí z místa ujel.

"Podle svědeckých výpovědí byl řidičem muž ve věku kolem 50 let nebo i více. Měl bílé krátké vlasy, strniště z vousů a několik pih v obličeji," popsala Křížová. Přestože dívka původně vstala s tím, že se jí nic nestalo, nakonec ji s drobnějším poraněním převezli záchranáři do jedné z pražských nemocnic.

Související obsah

Přechod se nachází na za křižovatkou ulic Elišky Přemyslovny, U Včely a Zdeňky Nyplové. Nedaleko je také ubytovna Barbora. Policie žádá svědky o předání informací na lince 158 nebo služebně. 

"Totéž platí i pro samotného řidiče vozidla. Pokud by se v něm hnulo svědomí, nechť se přihlásí na nejbližší policejní služebnu," uzavřela Křížová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz