Domácí

Do tramvají a autobusů v Praze se vrátí roušky. Bude záležet na počasí

Praha zvažuje rozšíření povinnosti nošení roušek do celé MHD. Zástupci magistrátu to uvedli po jednání bezpečnostní rady. Rozhodujícím kritériem bude vedle počtu nově nakažených také počasí.

"Začátek opatření určitě bude ovlivněn výskytem onemocnění. Pokud nám výskyt bude stoupat, tak budeme tlačit na to, aby to bylo co nejdříve," řekla k situaci ředitelka Pražské hygienické stanice Zdeňka Jágrová.

Jestli se bude zavádět nošení roušek i jinde než v MHD, záleží na počtu nakažených. "My jsme už od 10. července přistoupili k pokynům nošení roušek v metru, pak ve vnitřních prostorách a v pondělí vyhodnotíme situaci, jaká bude a pokud se ta situace bude vyvíjet nepříznivým směrem, doplníme nošení roušek v ostatních veřejných prostorách," dodala Jágrová. Dodala, že roušky se v takovém případě do tramvají a autobusů vrátí hned, jakmile to klimatická situace dovolí.

Praha je jako jediný region na semaforu ve žlutém pásu. Podle primátora Prahy Zdeňka Hřiba je zásadní problém v subjektivitě některých kritérií. Bohužel se jedná ale právě o kritéria, která předurčují, zda bude daná oblast zařazena do žlutého či červeného pásma. Své připomínky mohou podat ministerstvu zdravotnictví do pátečních 12 hodin. 

V Praze je nyní hlášeno 3045 nakažených. Oproti včerejšku je nárůst o 44 případů.
 


Na celý záznam tiskové konference se podívejte zde:

emi, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francouzský velvyslanec se vrátí do Washingtonu

Velvyslanec Francie se vrátí do Spojených států. Telefonický rozhovor mezi prezidenty Joe Bidenem a Emmanuelem Macronem zmírnil napětí mezi zeměmi poté, co Američané připravili Francouze o miliardovou zakázku na dodávku ponorek pro Austrálii, aniž by svého tradičního spojence předem informovaly.

Krátká zpráva

USA zdvojnásobí dar covidových vakcín chudším zemím na miliardu

Spojené státy zdvojnásobí počet covidových vakcín, které daruje chudším zemím, na více než miliardu, oznámil prezident Joe Biden. K naočkování populace v rozvojových zemích je podle odborníků potřeba pět až šest miliard dávek.

Píše se na Deník.cz