Domácí

V Praze se na koupališti utopil muž, v Ostravě po utopenci stále pátrají

Ke dvěma utonutím došlo během dvou dnů v Praze a Ostravě. Záchranáři od čtvrtečního odpoledne pátrají v Ostravském jezeře Hlučínská štěrkovna po 39letém muži, který zmizel pod hladinou. V Praze se dnes zase utopil muž na koupališti Lhotka.

Policie v pátek dopoledne vyklidila pražské koupaliště Lhotka, jelikož na místě utonul neznámý 50letý muž. Podle svědků muž při vstupu do vody uklouzl a praštil se do hlavy. Na místo se okamžitě vydali pražští záchranáři, kterým se i přes veškerou snahu muže již zachránit nepodařilo.

"Naše zdravotnické středisko k tomuto případu vysílalo záchranářskou posádku. O život zhruba padesátiletého muže bojovali záchranáři zhruba tři čtvrtě hodiny, bohužel se ale funkci srdce u muže nepodařilo obnovit a na místě zemřel,“ uvedla mluvčí záchranné služby Jana Poštová

Muž utonul na pražském koupališti Lhotka: 

Naopak v Ostravě po utonulém muži stále pátrají. Na jezeře Hlučínská štěrkovna si ve čtvrtek v podvečer dva kamarádi vypůjčili podle místních šlapadlo a vydali se k ostrůvku. Jeden z nich ale údajně spadl do vody, mával o pomoc a pak se ztratil pod hladinou. Ostrůvek je od břehu dvě stě metrů daleko.

Křik 39letého muže slyšeli na břehu přítomní vodní záchranáři, kteří ihned dorazili na místo a začali prohledávat hladinu jezera. Hlučínští policisté započali pátrací akci a požádali o součinnost policisty ze Speciální pořádkové jednotky.

Související obsah

Na místě zasahovali i psovodi se psy. Dorazil i záchranářský vrtulník, který se snažil vizuálně pomoct v pátrání. Vrtulník několikrát místo obkroužil, a pak odletěl.

Policisté prohledali také okolní břehy, restaurace i vlakové a autobusové nádraží. Zatím ale bohužel bez výsledku.
 

Ondřej Špalek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz