Domácí

V Česku se přemnožily vosy a sršni. Neodborná likvidace vás může stát žihadlo!

V těchto dnech mají lidé velké problémy s přemnoženým hmyzem. Jde hlavně o vosy, ale také o velmi nebezpečné sršně. Jejich hnízd je letos mnohem víc než v minulých letech. A firmy, které se specializují na likvidaci hmyzu, jsou naprosto vytížené.

Ve firmách specializovaných na likvidaci nebezpečného hmyzu teď nestíhají zvedat telefony. "Denně děláme třeba kolem pěti, někdy i víc, sršních a také vosích hnízd," řekl dezinsekční technik Jiří.


Na terasu jednoho z pražských bytů je majitel zavolal k hnízdu sršňů. "Tadydle ta, co bydlí tady hned pod námi, tak ta má malý děti, tak z toho byla vyjevená, když je viděla," popsal majitel bytu.


Hmyz je teď navíc poměrně agresivní. Záchranáři už bohužel zaznamenali i úmrtí. Po útoku vos zemřel o víkendu starší muž na Ostravsku. "Samozřejmě pro alergiky je to smrtící, a v nějakým větším počtu i pro normálního člověka," prohlásil technik.

Související obsah


Hmyzu je rok od roku více. Podle odborníků za to můžou opakované mírné zimy. V jednom hnízdě může být až 2000 vos. V případě potíží ale lidé odborníky volají často až když jde opravdu do tuhého.


"Určitě si pozvěte odborníka. Za prvé na to nejsou volně dostupné prostředky, nebo jsou, ale nestojí za moc. A lidi neví, jak to mají pořádně dělat, a můžou dostat pár žihadel," dodal technik.


Situace se navíc zřejmě jen tak rychle nezlepší. V horkých dnech, které nás čekají, se aktivita hmyzu ještě výrazně zvýší.
 

Roman Filip, rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman zůstává v nemocnici, vyšetření nedopadlo, jak se očekávalo

Prezident Miloš Zeman i nadále zůstává v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Mluvčí nemocnice Jitka Zinke uvedla, že by hlava státu měla zařízení opustit nejdříve ve středu. Podle dvou zdrojů z Hradu měl být Zeman původně propuštěn už v úterý, nicméně vyšetření nedopadla, jak se očekávalo, informuje Deník N.

Krátká zpráva

Polský premiér k dolu Turów: Z české strany neexistovala dobrá vůle

Soudní dvůr EU v pondělí vyhověl české stížnosti a uložil Polsku pokutu 500 000 euro za to, že stále nezastavilo těžbu v hnědouhelném dole Turów. Polský premiér Mateusz Morawiecki (Právo a spravedlnost) v úterý na tiskové konferenci řekl, že doufal v dohodu s Českem a ukončením sporu. Z české strany ale prý neexistovala dobrá vůle a rozsudek je nespravedlivý. Podle deníku Wiadomości premiér "použije celý arzenál právních a sociálních argumentů", aby Polsko pokutu platit nemuselo. Neuvedl však, jaké konkrétní kroky má v plánu.

Píše se na Deník.cz