Domácí

Pobodáme tě, rozbijeme hlavu. Dívka z Techtle Mechtle popsala výhrůžky

Hygienici už evidují více než 200 případů koronaviru, jejichž původ vystopovali na večírek v pražském klubu Techtle Mechtle. Ve středu ohniska stojí mladá žena, která nyní poprvé popsala, co se v podniku dělo a jakým výhrůžkám musí čelit.

Objevily se i informace, že dotyčná o tom, že má Covid-19, prý věděla a na párty stejně šla. To ovšem mladá žena popírá. Stejně jako spekulace o tom, že je placenou společnicí.

"Kdybych o nemoci věděla a někdo mi řekl, že budu za pár dní pozitivně testována na covid, ležela bych doma a rozhodně nikam nešla. Ten večer jsem se cítila dobře. Není pravda, že jsem o nemoci věděla a šla do Techtle Mechtle s pozitivním testem. Nechápu, jak někoho může vůbec napadnout, že jsem do klubu šla záměrně už nemocná," vypověděla žena pro portál irozhlas.cz.

Prý také není pravda, že by v klubu v osudný večer pořádala oslavu narozenin. Zkrátka se tam prostě jen sešla s několika přáteli. "Někteří také psali, že jsem byla najatou společnicí a s chlapci prováděla různé techtle mechtle. To taky není pravda. Asi hodně lidí zklamu, ale nic takového se nedělo," tvrdí mladá žena, která chce zůstat v anonymitě.

Související obsah

Pro portál také řekla, že netuší, kde se vlastně nakazila. Prý ani v jejím okolí nebyl nikdo s Covid-19. Když se dívce udělalo zle, nechala se otestovat na vlastní náklady a okamžitě kontaktovala hygieniky.

Na sociálních sítích nicméně pacientka nula sklidila řadu negativních, až nenávistných reakcí. "Diskutovali o mně nehezky v komentářích, vyhrožovali mi, že mě pobodají, rozbijí hlavu. Hanlivě se o mně vyjadřovali, pokoušeli se mi dovolat a psát zprávy přes sociální sítě, každý den mi přicházelo X žádostí o sledování," vypočítává žena.

Související obsah

Těší ji, že se za ni postavili její bližní, i když byli sami mezi nakaženými. "Nejsem žádný zločinec a celá situace mě mrzí. Celé to bylo jedno velké neštěstí," uzavřela zpověď mladá žena.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz