Domácí

Párty v Praze, nákaza po půlce ČR. Takhle se šíří virus z Techtle Mechtle

Párty v Praze, nákaza po půlce ČR. Takhle se šíří virus z Techtle Mechtle
Zdroj: TV Nova

Večírek v pražském klubu Techtle Mechtle před necelým měsícem jasně ukazuje, jak snadno a rychle se Covid-19 dokáže šířit. Hygienici aktuálně evidují už více než 200 nakažených, k nimž se virus dostal právě odtud. A nemocní nejsou zdaleka jen v hlavním městě.

Ministerstvo zdravotnictví na pondělní tiskové konferenci neukázalo pouze nový semafor, který přehledně ukazuje, ve kterých regionech v Česku je riziko nákazy Covid-19 vyšší.

Odborníci se vytasili i s mapou věnovanou speciálně pražskému klubu Techtle Mechtle, který se po večírku z 11. července stal ohniskem nákazy.

Podle aktuálně představených dat hygienici klub spojují už s více než dvěma stovkami pacientů s Covid-19. A i když je jich velká většina z Prahy (181 nakažených), nemoc se ze zmíněného večírku rozšířila i do dalších regionů Česka.

Podívejte se na mapu šíření nákazy:

Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví ČR

Nejvíce zasažené jsou kromě metropole střední Čechy - okres Praha-východ hlásí 19 infikovaných, Beroun 10 a Praha-západ devět. Zasažené jsou i další středočeské okresy.

Ale nejen ony - nemoc si z Techtle Mechtle odvezli dva lidé také na Liberecko, tři na Litoměřicko a po jednom na Jičínskko a Královéhradecko. Vůbec nejvzdálenější záchyt je z jihočeských Prachatic.

Související obsah

A i když už je nyní nakažených více než 200, číslo stále nemusí být konečné. "Stále vyšetřujeme případ pražského klubu Techtle Mechtle, který aktuálně hlásí zhruba 250 případů, které se možná budou ještě rozšiřovat. Praha je v tomhle ohledu problematická," uvedla na pondělní tiskové konferenci hlavní hygienička Jarmila Rážová.

Zároveň také poprvé promluvila mladá žena, která podle všeho nákazu do klubu v červenci "přinesla." Popsala mimo jiné nevybíravé výhrůžky, které musí snášet na sociálních sítích. Více se dočtete v tomto článku na TN.cz.

Připomeňte si tiskovou konferenci v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz