Domácí

Potrestaný šéf zásahovky je zpátky ve službě. Chce odškodnění

Šéf plzeňské zásahovky, který před třemi lety podle soudu s pistolí v ruce napadl řidiče, vulgárně mu nadával a fyzicky na něj zaútočil, je podle deníku Právo zpátky ve funkci. Po státu chce navíc odškodnění.

Policista Vladimír Slavotínek je znovu ve funkci zástupce velitele plzeňské zásahové jednotky, a to i přes to, že podle loňského rozsudku krajského soudu v Plzni napadl řidiče, když na něj vytáhl pistoli, vulgárně mu nadával a nakonec na něj i fyzicky zaútočil.

Konflikt se odehrál na jedné z nejrušnějších křižovatek v Plzni na Karlovarské třídě v září roku 2017. Předcházela mu situace, kdy řidič Josef Vávra problikl policejní mercedes v civilním provedení za údajně riskantní předjížděcí manévr.

Policisté naopak zase vyhodnotili Vávrovu předchozí jízdu v zúžených pruzích jako nebezpečnou a k zatarasení auta se rozhodli poté, co jeho řidič nereagoval na pokyny k zastavení. Měli podle svých slov podezření, že by mohl být pod vlivem drog.

Související obsah

Slavotínek jako spolujezdec z pistolí v ruce vystoupil a šel k řidiči, na kterého začal nejprve vulgárně křičet, opakovaně ho udeřil, uchopil ho do kravaty a z ruky mu vyrazil mobilní telefon.

Podle soudu policista nezpůsobil poškozenému závažný následek, což je jedna z podmínek pro uznání viny z trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby. Slavotínkův postup ale byl podle soudů za hranou a věc poslal k vyřízení krajskému policejnímu řediteli.

Související obsah

Slavotínek byl následně potrestán v kázeňském řízení, ale policie odmítla říct jak, jelikož šlo o správní řízení, které bylo neveřejné.

Po státu chce teď Slavotínek odškodnění za popotahování po soudech.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz