Domácí

O víkendu se vrátí tropy. Ráno hrozí mlhy, odpoledne déšť a bouřky

O víkendu se vrátí tropy. Ráno hrozí mlhy, odpoledne déšť a bouřky
Zdroj: Getty Images

Po chladnějším začátku týdne se vrátí letní teploty. Meteorologové slibují jasné až polojasné počasí, ráno je ale třeba počítat s přeháňkami a oblačností. Opatrní by měli být zejména řidiči – místy se budou vyskytovat mlhy.

Čtvrtek bude dle meteorologů slunečný, oblačno bude jen v průběhu rána. Na severovýchodě Česka hrozí slabý déšť nebo přeháňky. Nejvyšší teploty se budou pohybovat v rozmezí 24 až 28 °C, v 1000 m na horách jen kolem 20 °C. Vát bude mírný severovýchodní vítr o rychlosti 2 až 6 m/s.

Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 16 až 11 °C, v Čechách mohou místy spadnout až na 8 °C. Počasí v Česku bude podle odborníků ovlivňovat okraj tlakové výše nad severovýchodní Evropou.

Podívejte se na dnešní předpověď počasí:

Související obsah

"Tlaková výše se bude ve čtvrtek přesouvat přes střední Evropu k severovýchodu. V dalších dnech bude počasí u nás ovlivňovat okraj tlakové výše nad severovýchodní, později severní Evropou," tvrdí meteorologové.

Jasno až polojasno bude také v pátek, ráno je třeba počítat s oblačností a mlhami. Bouřky a přeháňky hrozí odpoledne zejména na horách. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 16 až 12 °C, nejvyšší denní mezi 27 až 31 °C. Vát bude slabý východní až severovýchodní vítr o rychlosti 1 až 4 m/s.

Související obsah

Mlhy ráno potrápí také v sobotu. Během dne bude jasno či polojasno a teploty vyšplhají až k 32 °C. V noci se budou teploty pohybovat mezi 17 a 13 °C. Vát bude proměnlivý či severovýchodní vítr do rychlosti 4 m/s. Během odpoledne zejména na horách hrozí bouřky.

V neděli podle odborníků hrozí bouřky nebo přeháňky i v nižších polohách. V průběhu dne očekávají jasno až polojasno a teploty mezi 28 až 32 °C.

Související obsah

Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 18 a 14 °C. Vát bude proměnlivý nebo severovýchodní vítr do rychlosti 4 m/s, na východě může přechodně zesílit.

Horký a bouřlivý bude i začátek následujícího týdne. Denní teploty mohou dosáhnout až 32 °C, nejnižší noční spadnou až na 13 °C. Bouřky a případné přeháňky meteorologové očekávají zejména v odpoledních hodinách.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz