Domácí

Za ubodání bývalého šéfa 16 let za mřížemi, rozhodl plzeňský soud

Plzeňský krajský soud potrestal 16letým vězením Romana Vladaře, muže, který měl v lednu ubodat svého bývalého zaměstnavatele. Obžalovaný i státní zástupce si ponechali lhůtu na odvolání, rozsudek tak zatím není pravomocný.

Celý incident se odehrál na konci ledna před dopravní firmou v Klatovech. Odsouzený ve čtvrtek u soudu vypověděl, že chtěl původně zabít sám sebe před bývalým zaměstnavatelem, který s ním na konci minulého roku ukončil pracovní poměr.

V minulosti prý dokonce ve firmě prohlašoval, že se oběsí v návěsu jednoho z aut. Chtěl tím prý vyřešit svoji složitou životní situaci, když ho i v dalších firmách poté odmítli zaměstnat. Proč ale nakonec zaútočil na nicnetušícího bývalého šéfa, vysvětlit nedokázal.

Související obsah

Obžalovaný 47letý Roman Vladař ho měl několikrát bodnout nožem do zad. Muž zraněním na místě podlehl. Incident vidělo několik zaměstnanců firmy, kteří Vladaře zpacifikovali a zavolali policii.

Prý se nebránil a řekl, že utíkat nebude a na policii počká. Za vraždu mu hrozilo až 20 let za mřížemi.

kvo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Británie kvůli šíření omikronu zpřísní protipandemická opatření

Britský premiér Boris Johnson ve středu oznámil zpřísnění některých opatření v důsledku prudkého nárůstu případů mutace omikron. Nová opatření označil jako "plán B" na poražení covidu během zimy. Od pátku budou na většině veřejných míst povinné roušky a od příštího týdne vláda nařizuje práci z domova lidem, kteří na to mají podmínky. Vstup na hromadné akce bude možný jen s potvrzeným očkováním nebo negativním testem.

Krátká zpráva

Diplomatický bojkot zimní olympiády v Pekingu podpoří i Kanada

Kanada se připojí ke Spojeným státům, Velké Británii a Austrálii v diplomatickém bojkotu zimních olympijských her v Pekingu, řekl ve středu kanadský premiér Justin Trudeau. Oznámení přišlo poté, co Bílý dům spolu s australskou a britskou vládou potvrdily diplomatický bojkot zimních her v únoru na protest proti porušování lidských práv v Číně. Čína slíbila, že bude reagovat "pevnými protiopatření".

Píše se na Deník.cz