Domácí

Dělejte si zásoby, vyzývá české město obyvatele. Šíříte paniku, zuří místní!

Uklidnit své občany v době koronavirové pandemie se městu Neratovice na Mělnicku příliš nedaří. Doporučilo jim se v podstatě připravit na nejhorší a začít si dělat zásoby roušek, dezinfekčních gelů a potravin. Na sociálních sítích za to vedení Neratovic sklidilo ostrou kritiku - podle lidí zbytečně vyvolává paniku.

V pátek se na sociálních sítích i na oficiálních stránkách obce Neratovice objevil výčet doporučení souvisejících s onemocněním Covid-19. Mezi nimi je například zajištění ochranných pomůcek z vlastních peněz. A to zhruba na jeden až dva měsíce.

"Roušky, respirátory FFP2 nebo vyšší třídy ochrany, ochranu očí, případně ochranné oblečení (plášť, overal) s dlouhým rukávem a rukavice. Dle vlastního uvážení," uvedlo město. Dále doporučilo, aby si lidé pořídili zásoby dezinfekčního gelu na ruce i povrchy.

"Doporučujeme také zajistit si nezbytné zásoby trvanlivých potravin a vody na cca 14 dní," dodalo vedení. "Město v případě nouze zajistí pomoc v oblasti ochranných pomůcek především pro nejohroženější kategorii - senioři 70+ a další rizikové skupiny (například onkologičtí pacienti, pacienti po transplantaci orgánů nebo kostní dřeně, případně lidé s těžkou obezitou a další), u kterých se dá čekat těžký průběh nemoci," upřesnilo.

Související obsah

Přestože vedení města zdůraznilo, že epidemiologická situace je v Neratovicích příznivá a jedná se skutečně jen o doporučení, sklidilo za svůj přístup kritiku nejen od svých obyvatel. "Proč se tu zase vyvolává panika? To už přece nemůžete myslet vážně," zlobí se paní Monika.

"Můžete nám laskavě sdělit, na základě čeho vydáváte takto šílené doporučení, které v lepším případě jen naštve občany a v tom horším vyvolá paniku?" zuří paní Karolína. "Doporučení bylo vydáno na základě závěrů z mimořádné porady krizového řízení Středočeského kraje konané dne 4. 8. 2020," informovalo město. Žádná z okolních obcí však nic podobného na svých oficiálních stránkách nemá.

Kritika zazněla i ze strany politiků. Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) oznámil, že podal trestní oznámení a označil výčet doporučení za šíření poplašné zprávy. Počínání města odsoudil i epidemiolog Roman Prymula.


Více informací se dozvíte ve večerních Televizních novinách, které začínají v 19:30.

Z hlediska epidemie je na tom aktuálně stále nejhůř Praha:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz