Domácí

11 obětí včetně dětí. Oheň asi založil žhář, policie zadržela jednoho člověka

V sobotu v podvečer vypukl v panelovém domě v Bohumíně na Karvinsku požár, který měl bohužel tragické následky. O život přišlo jedenáct lidí, mezi nimi i tři děti. Pět obětí zemřelo poté, co vyskočily z oken ve 12. patře. Policisté v rámci vyšetřování zadrželi jednoho člověka. Hasiči nevylučují, že se jednalo o žhářský útok.

Požár zachvátil byt v jedenáctém patře panelového domu v Bohumíně na Karvinsku před 18. hodinou. Mluvčí policie Karolína Bělunková upřesnila, že se jednalo o třináctipatrovou stavbu. Požár měl tragické následky - o život přišlo podle hasičů jedenáct lidí. Šest z nich našlo smrt v hořícím bytě, pět umřelo po skoku z okna.

"Bohužel v tom bytě, který byl celý zasažený, jsme nalezli tři mrtvé dospělé osoby a tři děti mrtvé. V bytě nad požářištem dalších pět dospělých osob vyskočilo z okna. Jejich zranění byla rovněž neslučitelná se životem," upřesnil ředitel moravskoslezských hasičů Vladimír Vlček.

Dodal, že se při zásahu zranili i tři hasiči a šest občanů. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) měl minimálně jeden z hasičů utrpět těžká zranění.

"Nelze zatím říct, co bylo příčinou požáru. Velmi rychle se rozhořel," dodal Vlček. Na brífinku o něco později uvedl, že hasiči nevylučují, že se jednalo o žhářský útok. V souvislosti s požárem policisté zadrželi jednoho člověka. "Mohu veřejnost uklidnit, že se tady nepohybuje někde volně nějaký pachatel, který je schopný takovou věc udělat znovu," uklidňuje lidi ředitel moravskoslezských policistů Tomáš Kužel.

Související obsah

"Děsivost je umocněna tím, že to vypadá, že to byl žhářský útok," dodal hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO). Podle nepotvrzených informací měl k zapálení bytu použít benzín.

"Pro nás je do jisté míry ne úplně normální, že velmi rychle došlo k rozvoji požáru v celém bytě. To je věc, která se nepochybně podepsala na tom, že v tom bytě uhořelo šest osob. Požár šel po fasádě. Chyběly desítky sekund a mohli jsme mít nafouknutou seskokovou matraci a ty následky by nebyly tak tragické. Všechny pokoje jsou naprosto vyhořelé," konstatoval Vlček.

"Neuvěřitelné neštěstí v Bohumíně. Je mi to strašně líto. Upřímnou soustrast všem pozůstalým. Právě jsem mluvil s Janem Hamáčkem, dovolte mi poděkovat všem zasahujícím týmům za jejich obětavost a okamžité nasazení," vyjádřil se k tragédii premiér Andrej Babiš (ANO).

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz