Domácí

Lidé vyklízí zničené byty v Bohumíně. Sčítají se škody po tragickém požáru

V Bohumíně, na místě tragédie, při které zemřelo v sobotu 11 lidí, stále probíhá vyklízení bytů a sčítání škod po ničivém požáru.

Lidé se do bytů pomalu vrací, ale převážně jen kvůli tomu, že je k tomu vyzvala obec. Alespoň v některých bytech tak znovu mohli zprovoznit elektřinu a plyn. V domě se od rána pohybují technici.

Některé byty ve spodních patrech jsou opět připojené k elektřině. Týká se to konkrétně bytů v prvním až šestém patře. Byty od sedmého do třináctého patra bude problematičtější připojit.

Související obsah

Podle informací od revizního technika by u domu měla stát elektrocentrála, na kterou budou napojené ty byty, u kterých nebyly poškozené elektrorozvody.

V domě také probíhá předběžné sčítání škod a město nechalo před panelák přistavit kontejner, do kterého mohou lidé vyhazovat zničené věci.

Související obsah

Při tragédii v Bohumíně zemřelo 11 lidí včetně tří dětí. Tři lidé zůstávají stále v Ostravské fakultní nemocnici. Dva jsou ve velmi vážném stavu.

Podívejte se na rozhovor s místostarostou Igorem Bruzlem:


 

kvo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Probační služba přestala využívat náramky

Elektronický monitoring odsouzených a obviněných v listopadu skončil. Probační služba totiž měla problémy s dodavatelem náramků firmou SuperCom. Vrátí se tedy k namátkovým kontrolám. Ministerstvo spravedlnosti je na tuto variantu připraveno. Informoval o tom mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.

Píše se na Deník.cz