Koronavirus

Moravskoslezský kraj rozvolňuje opatření, OKD obnovilo těžbu

Na 900 zaměstnanců karvinských dolů OKD se v pondělí po měsíci a půl vrátilo do práce. Společnost od pondělí spustí preventivní testování na Covid-19, aby předešla dalším problémům. Těžba se kvůli komunitnímu šíření koronaviru zastavila 3. července.

Ve všech dolech společnosti OKD, která je musela počátkem července kvůli koronaviru uzavřít, se v pátek v plném rozsahu obnovila těžba. Důl Darkov byl mimo provoz dokonce už od května.

Od dnešních 12 hodin také končí povinnost nošení roušek v Moravskoslezském kraji. Výjimkou zůstává akorát Frýdecko-Místecko.

Do práce se vrátilo už přes 900 zaměstnanců a další budou následovat. "OKD postupně stále navyšuje počet důlních pracovníků na jednotlivých lokalitách," stojí v tiskové zprávě firmy.

V pondělí 17. srpna spustí OKD preventivní testy na Covid-19. „Díky kontinuálnímu preventivnímu testování budeme schopni velmi rychle zachytit a izolovat potenciální nové ohnisko. Případné pozitivní výsledky budou samozřejmě hlášeny KHS v Ostravě, se kterou budeme i nadále úzce spolupracovat“, vysvětlila Vanda Staňková, předsedkyně představenstva OKD.

Související obsah

Těžbní společnost představila i plány až do příštího roku. "Podařilo se úspěšně obnovit dobývání ve čtyřech činných porubech, vybavování dalších čtyř porubů, kde bude postupně zahájeno dobývání v průběhu letošního roku a ražení důlních děl, která připravují dalších pět porubů pro rok 2021," řekl ředitel provozu OKD David Hájek.

"Obnoveny byly i práce na údržbě, zmáhání a plenění důlních děl, které jsou pro provoz dolů velmi potřebné. Rovněž jsou v potřebné míře prováděny práce související s bezpečností při plném provozu," doplnil.

Koronavirus se šířil nejprve mezi horníky z Dolu Darkov a jejich příbuznými, na přelomu června a července už ve všech dolech. Ke kompletnímu přerušení provozu společnost přistoupila po plošném testování na Dolech ČSM-Sever a ČSM-Jih.

OKD uzavřelo všechny doly 3. července. Na to, jak zastavení těžby probíhalo, se podívejte v reportáži TV Nova:

TN.cz

K tématu Koronavirus

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz