Domácí

Úklid po požáru v Bohumíně potvrá řadu týdnů, několik lidí je stále v nemocnici

V paneláku v Bohumíně, kde minulou sobotu zemřelo při požáru 11 lidí, pokračují s odklízením následků po tragédii. Dům už je napojený na vodu a plyn. Ve všech patrech je také zapojená elektřina. Úklid však potrvá ještě řadu týdnů.

Byt zničený požárem je už zcela vyklizený. "Musíme dostat veškeré zplodiny ze všech koutků, ze všech stran, prostě to musíme zlikvidovat," popsal sanační mistr Miroslav Fridrich.

Byt a jeho okolí teď čistí a dává do pořádku deset zaměstnanců sanační firmy. Další pracují na chodbě. Úklidové práce budou probíhat ještě několik týdnů. V tuhle chvíli už je ale v celém domě provizorně zapojená elektrika.

I díky tomu může úklid probíhat o něco rychleji. Sanační společnost bude postupovat do nižších pater domu. V jednotlivých bytech bude likvidovat následky hašení.

"Jádra a veškerý nábytek, co je prostě poškozený vodou, to se ukládá do kontejneru samozřejmě, no a taky se to budu vysoušet a až se to vysuší, tak se opraví ," doplnil Fridrich.

Související obsah

Na pietní místo, které vzniklo na hřišti před panelákem, každý den přibývají svíčky, květiny a hračky.

V péči lékařů ostravské fakultní nemocnice stále zůstává ještě několik obyvatel domu. "Jeden pacient leží na jednotce intenzivní péče a dva pacienti jsou na standardních pokojích. Všichni tři pacienti jsou ve stabilizovaném stavu, mimo ohrožení života," sdělila mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava Petra Petlachová.

Související obsah

Popáleniny utrpěl i Zdeněk K., který měl podle kriminalistů byt zapálit. V úterý ho eskorta převezla do pankrácké věznice.

O nové bydlení zatím radnici požádalo šest rodin z paneláku. Další stále váhají, jestli se do domu vrátí. Na pomoc rodinám obětí a zraněných po požáru vyhlásil Moravskoslezský kraj veřejnou sbírku. Zatím se podařilo vybrat přibližně 420 tisíc korun.

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz