Naše Česko

Pomůže turismu i proti koronaviru! Aplikace udělá z mobilu průvodce

Pomůže turismu i proti koronaviru! Aplikace udělá z mobilu průvodce
Zdroj: SmartGuide

Nová česká aplikace má umožnit lidem bezpečné cestování v době koronaviru, je propojená i s aplikací eRouška. Projekt podpořilo ministerstvo průmyslu a obchodu.

SmartGuide je nová česká aplikace, která má pomoci nejenom turismu, ale i turistům samotným. Podle tvůrců inspiruje k poznávání i méně navštěvovaných destinací, zároveň podporuje znatelně bezpečnější domácí turismus.


"Aplikace umožní návštěvníkům poznávat krásy naší země samostatně a bezkontaktně, čímž brání šíření koronaviru. Navíc bude aplikace napojena přes eRoušku na státní systém chytré karantény," řekl k projektu ředitel startupu SmartGuide Jan Doležal.


Aplikace z mobilu udělá průvodce, která provede cestovatele po různých známých i méně známých pamětihodnostech. Jak to v aplikaci vypadá se můžete podívat v galerii na konci článku.

Související obsah


Aplikace mohla vzniknout díky podpoře z programu Czech Rise Up, kterou spravuje ministerstvo průmyslu. "Program Czech Rise Up – Chytrá opatření proti Covid-19 vznikl v reakci na pandemii koronaviru s cílem podpořit technologická řešení, která boj s koronavirem usnadňují. V programu přišlo celkem 236 žádostí za 600 milionů korun, MPO dosud podpořilo 57 z nich celkovou částkou 150 milionů korun," řekl náměstek ministra průmyslu a obchodu pro digitalizaci a inovace Petr Očko.


Víte o jakékoli iniciativě nebo aktivitě, která se snaží nastartovat ekonomiku? Máte nápad, jak pomoci lokálním podnikatelům nebo živnostníkům? Dejte nám vědět! Napište nám na nastartujmecesko@nova.cz nebo na facebook.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz