Zahraničí

Aspoň hodinu denně. Němci chtějí uzákonit venčení psů! ANKETA

Pořádné pozdvižení vyvolal v Německu chystaný "psí" zákon. I když norma upravuje například pravidla pro chování nebo převážení domácích mazlíčků, největší pozornost vyvolala část, která dělá z venčení psů povinnost.

Návrh ministryně zemědělství Julie Klöcknerové počítá s tím, že každý pejskař bude mít ze zákona povinnost venčit svého čtyřnohého mazlíčka nejméně dvakrát denně a to po dobu celkem minimálně jedné hodiny.

"Psi nejsou hračky určené k mazlení. A je potřeba brát ohled na jejich potřeby," má jasno Klöcknerová. Její nápad na povinný "psí tělocvik" ovšem zatím vyvolává spíše rozpaky.

Související obsah

"Pravidla pro všechny psy jsou nejspíš dobře míněná, ale nereálná. Stejně jako my, psi jsou různí. Některým stačí málo, jiní potřebují mnohem víc (času)," cituje německý Bild mluvčího Německé asociace chovatelů psů (VDH) Uda Kopernika.

Kopernik upozorňuje, že zatímco pro dospělé psy jsou dvě dlouhé procházky ráno a večer prospěšné, štěňatům svědčí spíš čtyři kratší proběhnutí denně. "A velmi staré psy stačí vzít ven dvakrát denně a provést kolem domu," má jasno Kopernik.

Na druhé straně jsou podle něj plemena, pro která je naopak hodina pohybu žalostně málo a potřebují víc. To se týká třeba německých a belgických ovčáků, kolií, boxerů nebo rotvajlerů. A také jezevčíků, kteří byli vyšlechtění pro lov.

Související obsah

Podle ministerstva mají být za dodržování chystaných pravidel zodpovědné jednotlivé spolkové země. Bild ovšem připomíná, že v zemi je osm milionů psů, což by znamenalo obrovský objem kontrol.

Jak připravit psa na váš odchod do práce? Poslechněte si rady odborníka:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz