Domácí

Maďarův tým povede Rážová. Můžou za to zmatky kolem roušek

Epidemiologický tým Rastislava Maďara čeká změna. Nově bude pod vedením hlavní hygieničky Jarmily Rážové. Informovaly o tom Seznam Zprávy.

Skupina epidemiologa Maďara bude spadat pod centrální řídící tým Rážové, údajně kvůli zmatkům kolem zavádění mimořádného opatření o rouškách. Jeden z členů týmu řekl při rozhovoru pro web, že se může změnit i personální složení skupiny.

Právě Maďar prosadil přísnější pravidla týkající se nošení roušek. Ministr zdravotnictví je oznámil ve středu, a po ostré kritice je včera částečně odvolal. Teď platí, že od září nebudou roušky povinné pro školy, obchody ani restaurace.

Související obsah

V Česku je aktuálně přes 4 700 pacientů s nemocí Covid-19. Ke včerejšímu dni v souvislosti s tím dosud zemřelo přes 400 lidí, oproti tomu se skoro 16 000 pacientů podařilo vyléčit.

Česká republika zařadí v pondělí Španělsko na seznam rizikových zemí. V praxi to tedy bude znamenat, že poté, co se lidé vrátí z dovolené domů, musí kontaktovat příslušnou krajskou hygienickou stanici.

Související obsah

Do 70 hodin jí pak buď předloží negativní test na koronavirus nebo budou muset nastoupit do 14denní karantény. Výjimku mají lidé vracející se z Kanárských ostrovů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz