Zahraničí

Nakažení umírají na Covid-19! Ne s ním, tvrdí němečtí patologové

Nakažení umírají na Covid-19! Ne s ním, tvrdí němečtí patologové
Zdroj: Profimedia

Koronavirus se po celém světě dál šíří. Podle německých odborníků však existují důkazy, které potvrzují, že nakažení pacienti umírají přímo na Covid-19 a nikoli na jiná onemocnění, nebo stáří.

Odborníci po celém světě se již řadu měsíců snaží zodpovědět otázku, zda nakažení pacienti umírají na tuto infekci, nebo zda jen přispěje k jejich smrti. Jediným způsobem, jak zjistit příčinu úmrtí je pitva zemřelého.

Němečtí patologové nyní na základě výsledků své studie vyvrací tvrzení, že u většiny nakažených, kteří nemoci podlehli, byla příčinou smrti jejich předchozí onemocnění, nebo vysoký věk.

Související obsah

"Více než u tří čtvrtin pitev jsme zjistili, že Covid-19 je hlavní, nebo dokonce jedinou chorobou, která vedla ke smrti. Tito lidé nezemřeli na jinou nemoc, nebo stáří,“ citoval dnevnik.hr německého patologa Johannese Friemanna.

To potvrdili také další patologové, kteří na konci minulého týdne zveřejnili výsledky své studie. Argumentují tím, že z přibližně 154 pitev v 68 ústavech po celém Německu byl u 86 procent případů koronavirus označený jako příčina smrti.

Pitvy také prokázaly, že Sars-CoV-2 způsobuje nejen poškození plic, ale postihuje také další orgánové systémy. Analýza potvrdila, že koronavirus poškozuje také cévy, nadměrně sráží krev a ucpává nejmenší plicní cévky. Kromě toho může způsobit také infekci ledvin, srdce, jater a dalších orgánů.

Roušky se stávají nedílnou součástí našeho života. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz