Domácí

V kotelně uhořeli dva bezdomovci. Jejich známému hrozí doživotí

U zlínského krajského soudu dnes začalo hlavní líčení se sedmatřicetiletým mužem, toho obžaloba viní ze zapálení kotelny v Kroměříži. V té uhořeli dva bezdomovci. V případě odsouzení mu hrozí až výjimečný trest.

Soud dnes k výslechu předvolal svědky. Obžalovaný muž stále trvá na tom, že ve chvíli vzniku požáru na místě nebyl, a to navzdory své dřívější výpovědi. Tu prý podal pod vlivem alkoholu a léků. Podle jeho slov čin spáchal někdo jiný a za smrt dvou svých známých nemůže. Důvodem měly být údajně finanční spory.


"On mu dlužil pět tisíc a ten mu dlužil heroin. Tak kvůli tomu, že to nechtěli vracet, tak se nasral, sebral mu tam to, ten benzín a zapálil to,“ řekl obžalovaný.

Související obsah

Vše se mělo odehrát na začátku dubna 2019. Podle obžaloby měl podezřelý polít benzínem dva spící muže a následně je zapálit. V budově byla v tu chvíli ještě jedna žena. Té se podařilo před ohněm utéct. Kvůli způsobu provedení vraždy hrozí obžalovanému vysoký trest.

Související obsah

Soud bude pokračovat v dalších měsících. "Pokud budeme navrhovat aby byl obžalovaný uznán vinným, budeme navrhovat uložení výjimečného trestu v rozmezí 20 až 21 let,“ uvedl státní zástupce Petr Matoušek.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz