Domácí

Zákaz návštěv v domovech pro seniory! Ústecko přijalo nová opatření

Krajská hygienická stanice Ústeckého kraje zakázala návštěvy v některých ústavech pro seniory a nemocné na severu Čech. Objevily se tam případy nákazy koronavirem. Kvůli stoupajícímu počtu nově nakažených také vláda už od příštího úterý zavedla povinnost nosit roušky ve vozech MHD nebo na úřadech.

V léčebně dlouhodobě nemocných v Ryjicích na Ústecku hygienici ode dneška zakázali návštěvy. Jedna z pacientek byla hospitalizovaná kvůli srdečním potížím v ústecké nemocnici, před návratem do léčebny byla pozitivně testována na koronavirus. Podle hygieniků není jasné, kde se nakazila.

Vzhledem k tomu, že zatím není jasné, kde k nákaze došlo, museli jsme uzavřít jedno oddělení, všechny osoby budou vyšetřeny a do té doby je tam nařízen zákaz návštěv,“ řekla ředitelka KHS Ústeckého kraje Lenka Šimůnková.

Související obsah

Hygienici otestují také všechny zaměstnance a pacienty nemocnice, kteří s pacientkou přišli do styku. Prověřují také nákazu koronavirem v domově pro seniory v Dubí na Teplicku. Také tam jsou preventivně zakázané návštěvy.

Související obsah

Kvůli zhoršující se koronavirové situace od prvního září začnou být také podle nařízení vlády povinné roušky ve vozech městské hromadné dopravy, v zařízeních zdravotních a sociálních služeb či na úřadech.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz