Domácí

Prezident se po operaci cítí dobře, z nemocnice poslal vzkaz

Miloš Zeman se v pražské Ústřední vojenské nemocnici zotavuje po operaci zlomené ruky. Prezidentovi se daří dobře. Zotavování má ale naplánované až na několik týdnů. Z nemocnice by ho měli propustit o víkendu. A prezident hned odjede do svého letního sídla v Lánech. Zatím se stále počítá, že by příští týden navštívil Jihomoravský kraj. Zeman poslal z nemocnice vzkaz.

Prezident Miloš Zeman skončil v úterý večer v Ústřední vojenské nemocnici kvůli zlomené pažní kosti. Lékaři ho kolem 23. hodiny začali operovat, pan prezident byl během zákroku, při kterém mu byl do ruky vložen titanový hřeb, pod celkovou narkózou. Zákrok trval kolem hodiny, vše se obešlo bez komplikací.

Detaily o celé operaci popsal kancléř prezidenta Vratislav Mynář, více se dočtete ZDE.

Zeman se nyní zotavuje v nemocnici, z té ho lékaři propustí už možná o víkendu, prezident se následně zřejmě přesune do Lán. Podle mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka probíhá rekonvalescence dle očekávání bez problémů. První krevní testy ukázaly, že je prezidentův zdravotní stav velmi dobrý.

Hlava státu poslala z nemocnice vzkaz: "Milí přátelé, děkuji ze srdce všem, kdo mi přejete brzké uzdravení, zasíláte nádherné vzkazy nebo jste se za mne pomodlili! Moc si toho vážím. Váš, Miloš Zeman."

Podle všeho se prezident cítí dobře, velmi brzy byl přestěhován z jednotky intenzivní péče na běžný pokoj.

Související obsah

Mluvčí prezidenta již dříve uvedl, že bude Zemanův program uzpůsoben rekonvalescenci, s návštěvou na jižní Moravě, která je naplánovaná na příští týden, se zatím počítá. To potvrdil i ve čtvrtek odpoledne: "Pan prezident neuvažuje o změně pracovního programu."

Na reportáž TV Nova se můžete podívat zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz