Domácí

Plzeňský Prazdroj zdraží svá piva. Připlatíme si i za maso a ovoce

Plzeňský Prazdroj od 1. října mění cenu svých produktů. Změny se dotýkají pouze některých balených piv, zejména ležáků a prémiových piv. V průměru se jedná o zvýšení o 3,6 %. Všeobecné zdražení se týká ale i masa nebo ovoce.

Čepovaných piv v sudech a tancích se zdražení netýká, jejich ceny zůstávají na úrovni roku 2018. Prazdroj tak pokračuje v podpoře pohostinství, které je jedním z nejhůře zasažených segmentů koronavirovou pandemií.

"Pivovar už během nuceného zavření restaurací bezplatně vyměňoval prošlé pivo, aktivně podporoval iniciativu Českého svazu pivovarů a sladoven Zachraň hospodu a při znovuotevření hospod podpořil jejich provozovatele zhruba milionem piv pro jejich hosty zdarma,“ říká mluvčí Plzeňského Prazdroje Zdeněk Kovář.

Související obsah

Největším problémem pivovarů byly zavřené hospody v průběhu pandemie koronaviru. Na pivovary doléhá také vysoká míra inflace v ekonomice. Zdražování se, ale netýká jenom pivovarů.

„Do znovunastartování celé ekonomiky a společnosti po koronavirové krizi investoval Prazdroj přes 300 milionů korun – podpořil tak nejen restaurace a hospody, ale i obchody, spotřebitele, své zaměstnance a specificky i obyvatele žijící v blízkosti jeho pivovarů,“ dodává Kovář.

Související obsah

Zdražování se dotkne, ale i celé řady dalších produktu, zejména ovoce, ale i základních potravin jako je maso, mouka či cukr. „Nadále budeme svědky zvyšování cen nájemného a dalších nezbytných produktů a služeb. Ekonomická předpověď na podzim je tedy pochmurná,“ informuje ekonom Štěpán Křeček.

Vypilo se o téměř 150 milionů piv méně, pivovary chtějí pomoci. Podívejte se na reportáž televize Nova:

 
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz