Domácí

Stát má ochranné pomůcky za miliardy. Část asi využijí lidé u voleb

Ministerstvo vnitra převede většinu svých ochranných pomůcek do Státnímu skladu hmotných rezerv. Nechá si zásoby jen pro vlastní potřebu zhruba na dva měsíce. Od vypuknutí pandemie koronaviru v březnu nakoupil do května resort pomůcky za více než čtyři a půl miliardy korun.

Roušky, respirátory, ochranné obleky nebo rukavice. To vše má ministerstvo vnitra ve skladu. A většinu toho přesune do Státního skladu hmotných rezerv.

"Osm milionů respirátorů typu FFP2, sto sedmdesát tisíc respirátorů FFP3, skoro šedesát milionů roušek, půl milionu ochranných brýlí, osmdesát tisíc ochranných obleků," vyjmenovává ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Převod proběhne pouze na papíře. Pomůcky fyzicky zůstanou v policejním skladu u Opočínku na Pardubicku. Hlavně kvůli jeho strategické poloze. Je totiž téměř uprostřed republiky, ale také blízko letiště.

Související obsah

Vnitro kromě přesunu ochranných pomůcek začíná připravovat také podzimní senátní a komunální volby. Šéf resortu Jan Hamáček plánuje vládě navrhnout, aby se přes tři miliony roušek ze zásob využily právě při nich.

"Určitě, my jsme o tom mluvili, tak tam není problém," přizvukuje premiér Andrej Babiš (ANO).

V případě druhé vlny koronaviru je možné ze skladu distribuovat ochranné pomůcky hned. Na převod do fondu hmotných rezerv se čekat nemusí.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz