Domácí

Zeman opustil vojenskou nemocnici. Zraněnou ruku bude léčit v Lánech

Prezident Miloš Zeman dnes dopoledne opustil Ústřední vojenskou nemocnici v Praze, kde se v úterý podrobil operaci zlomené ruky. Z areálu nemocnice ho odvezla vojenská sanitka. Další léčbu absolvuje v domácí péči na zámku v Lánech.

Pro prezidenta přijela vojenská sanitka až k bočnímu vstupu. Výhled zvědavým kolemjdoucím zakrývala kromě bodyguardů i barikáda z popelnic.

Prezidenta přivezli ošetřovatelé až k sanitce na mobilním lůžku. Vůz pak za doprovodu černých limuzín s ochrankou opustil areál střešovické nemocnice a zamířil s hlavou státu do Lán.

Prezident kvůli rekonvalescenci v pátek oznámil, že na doporučení lékařů zruší nejbližší program, jímž měla být návštěva Jihomoravského kraje příští týden.

 

Související obsah

Zeman se zranil v úterý večer, když podle svého mluvčího sledoval televizní zpravodajství ve své vile v Praze. Když se chtěl přemístit po pokoji bez pomoci hole, zakopl a upadl na pravou ruku, kterou si zlomil v paži. Při operaci mu do ní lékaři vložili titanový hřeb.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

V Praze stahují vakcínu od firmy Johnson & Johnson

Na pražském hlavním nádraží končí možnost nechat se naočkovat jednodávkovou vakcínou Janssen (Johnson & Johnson). Hlavní důvodem je to, že podle odborníků klesá její účinnost už po dvou měsících. Touto vakcínou bylo v Česku naočkováno téměř 400 000 lidí a ministerstvo zdravotnictví všem doporučuje přeočkování jinou vakcínou. V centru se nechávalo bez registrace naočkovat přibližně 600 lidí denně, teď sotva stovka. Od zítřka tak budou na místě aplikovat pouze vakcínu Spikevax (Moderna).

Krátká zpráva

Rohingové žalují Facebook o 150 miliard dolarů

Rohingští uprchlíci zažalovali u kalifornského soudu Facebook o 150 miliard dolarů (přes tři bilióny Kč) za to, že nedokáže zabránit nenávistným projevům, extrémismu a dezinformacím. V jejich důsledku přišly podle žaloby o život statisíce příslušníků této převážně muslimské menšiny v Myanmaru, jejíž diskriminace a vyhánění ze země jsou označovány za genocidu.

Píše se na Deník.cz