Domácí

Známou oděvní značku Blažek smetla krize. E-shop tržby nezachránil

Známou oděvní značku Blažek smetla krize. E-shop tržby nezachránil
Zdroj: Profimedia

Na českou značku známou především pánskými obleky na míru vyhlásil tříměsíční moratorium pražský městský soud. Společnost Blažek kvůli zavřeným obchodům přišla o několikaměsíční zisk. Zřízení e-shopu na snížení poklesu tržeb nestačilo.

Známá oděvní firma má desítky kamenných prodejen v Česku i na Slovensku. Ty však kvůli nařízení vlády zůstaly několik měsíců zavřené. E-shop, který firma Blažek zřídila, propady příjmů nedokázal vykompenzovat ani z části. Informoval o tom portál iDnes.

Značka totiž stojí na osobním přístupu k zákazníkovi a doplňkových službách, které není možné poskytovat elektronicky. Patří mezi ně individuální úpravy obleků či poradenství v oblasti módy. Pro společnost pracuje 125 lidí.

Související obsah

Společnost Blažek chce období moratoria (dobu odkladu splatnosti například dluhů z důvodů mimořádných okolností) využít ke stabilizaci podniku. Během následujících tří měsíců nemohou věřitelé žádat splácení dluhů a značka nemůže ani skončit v úpadku. Soud může ochrannou lhůtu navíc prodloužit o další tři měsíce.

Moratorium minulý týden Městský soud v Praze vyhlásil také na leteckou společnost Smartwings. Obě firmy podaly návrh na moratorium samy. Dopravce také zasáhl prudký pokles tržeb způsobený koronavirovou pandemií, a navíc přišel o čínského investora.

Související obsah

"Mimořádné moratorium navrhovateli umožní zajistit plánované lety podle letových řádů a obnovit další linky v závislosti na vývoji epidemiologické situace v jednotlivých zemích a cestovních omezeních a současně pokračovat v jednání o zajištění financování s pomocí vládního programu COVID Plus," uvedla aerolinka v návrhu.

Stejný soud vyhlásil moratorium také na cestovní kancelář Firo-tour. Pátá největší cestovka v Česku se potýká s finančními problémy kvůli poklesu prodeje zájezdů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz