Domácí

Superministr Havlíček je v karanténě, setkal se s nakaženým člověkem

Vicepremiér a šéf resortů dopravy, průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) je v karanténě. Podle jeho slov jde o preventivní opatření a ministerské povinnosti plánuje plnit z domova.

Nástup do karantény ministr Havlíček v úterý potvrdil portálu Blesk. Důvodem preventivního opatření měla být návštěva člověka pozitivního na koronavirus v budově ministerstva průmyslu a obchodu.

"V minulém týdnu se na ministerstvu krátce mihla návštěva, která byla později trasována jako pozitivní. Vzhledem k tomu, že jsme se krátce, byť na distanc, viděli, nastoupil jsem po dohodě s hygieniky do řádné karantény," svěřil se vicepremiér.

Související obsah

Dle svých slov se cítí zdráv a vést své dva resorty hodlá z domova. Zrušil prý plánovaný program a do konce týdne bude všechny smluvené schůzky absolvovat online. Nebezpečí prý nehrozí ani Havlíčkově rodině.

"Rodina je odizolovaná, nikdo není pozitivní," ujistil Havlíček a zdůraznil, že v jeho případě je okamžitá karanténa nastolena skutečně jen z důvodu prevence. "Potkávám se s řadou lidí, tak jsem preventivně doma. Nesetkávám se s nikým z vlády ani z kolegů z resortu," uzavřel ministr.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz