Zahraničí

Opilý mladík dostal od policisty ránu. Vyhrožoval, hájí zákrok nadřízení

Policisté ve slovenských Košicích zpacifikovali údajně opilého mladíka za použití fyzického násilí. Jeden z mužů zákona ho jednou ranou složil k zemi. Nadřízení teď zákrok vysvětlují, příslušníkům prý později zadržený muž vyhrožoval. Jejich postupem se už zabývají kontrolní orgány.

Košická policie obhajuje zákrok čtveřice mužů zákona z noci na neděli před nočním klubem v centru východoslovenského města. Video, které redakci TN.cz poslal čtenář, je prý vytržené z kontextu.

"Ze strany policie jde o problémovou lokalitu v centru města Košice, kde sídlí několik nočních podniků. Dochází tam k častým incidentům mezi mladými lidmi pod vlivem alkoholu, zejména během víkendových dnů, s tím také souvisejí časté výjezdy policie. I uplynulý víkend se nesl v tomto duchu. Policisté realizovali v tu noc několik případů, různé roztržky, které vyřešili na místě a zjednali nápravu, ale také předvedli několik osob, které se dopustily protiprávního jednání," popisuje mluvčí Jana Mésarová.

Než jeden z policistů složil mladíka jedním úderem k zemi, řešil prý s kolegy extremistické projevy jiného člověka. "Do tohoto služebního zákroku zasahoval agresivní mladík, který byl zjevně pod vlivem alkoholu. Na opakované výzvy policistů, aby ustoupil do bezpečné vzdálenosti a nemařil služební zákrok, nereagoval," pokračovala.

Související obsah

 

Mladíkova agresivita se podle Hovorkové stupňovala, policistům navíc vyhrožoval fyzickým útokem. "Vzhledem k tomu, že opakované výzvy veřejného činitele nerespektoval a snažil se zaútočit na jednoho ze zasahujících policistů, policisté rozhodli o zajištění této osoby," vysvětlila.

Jak řekl TN.cz svěděk zákroku, zpacifikovaný muž měl dostat několik úderů i ve chvíli, kdy už ležel na zemi. 

Slovenští policisté se k incidentu vyjádřili i na facebooku:

"Po celou dobu vykonávání služebního zákroku osoba kladla aktivní odpor, proto byli vůči osobě použity donucovací prostředky," uvedla Hovorková.

Mladík se podle policie během zákroku nezranil a nejsou ani škody na majetku. Mladý muž se měl dopustit přestupku proti veřejnému pořádku a z chodníku před nočním klubem putoval na služebnu.

Související obsah

"Použití donucovacích prostředků bylo ze strany nadřízeného vyhodnoceno jako oprávněné. Věcí se už zabývají a postup příslušníků policejních sborů vyhodnocují kontrolní orgány, aby byla věc objektivně vyšetřena," uzavřela Hovorková. 

Případný postih, který zasahujícím policistům může při prokázání pochybení hrozit, ale nezmínila.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz