Zahraničí

Slováci chtějí dát Česku červenou. Děsí je koronavirová situace v Praze

Slováci chtějí dát Česku červenou. Děsí je koronavirová situace v Praze
Zdroj: TN.cz

Česká republika možná spolu s Rakouskem poputuje mezi tzv. červené země. Slovenský ministr zdravotnictví Marek Krajčí v pátek připustil, že v obou zemích je riziko nákazy extrémně vysoké. Děsí ho zejména situace v Praze a ve Vídni.

Česko, stejně jako Slovensko a další státy, už zařadila mezi nejrizikovější země Ukrajina. Tamní úřady uzavřely až na výjimky hranice pro všechny cizince. Při příjezdu do země musí Češi předložit negativní test na koronavirus, nebo nastoupit do karantény. Z rizikového Česka má obavy i Německo.

Slovensko uvažuje o úplném uzavření hranic s Ukrajinou. Považuje ji spolu s Chorvatskem za zdroj největšího počtu dovezených případů koronaviru. Situace v Česku se dle Krajčího zhoršila natolik, že se v míře rizika přesunulo na třetí místo. Informoval o tom portál Novinky.

Související obsah

Švédsko a Bulharsko naopak Slováci plánují přidat na seznam států, kde je epidemiologická situace příznivá. V rámci samotného Slovenska putoval do červené zóny okres Michalovce na východě Košického kraje. Červenou dostal také 1. bratislavský okres.

V oblastech, které dostaly od úřadů červenou, jsou zakázané všechny vnitřní akce v čase mezi 23. hodinou a 6:00. Výjimku mají svatby do 150 lidí. Zakázané jsou také hromadné venkovní akce nad 500 lidí, ve vnitřních prostorách musí být počet účastníků nižší než 250.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz