Koronavirus

Německo se bojí rizikové Prahy. Hřib nebere telefony, vadí velvyslanci

Německo se bojí rizikové Prahy. Hřib nebere telefony, vadí velvyslanci
Zdroj: Profimedia

Německo uvažuje o zařazení Prahy mezi rizikové oblasti. Metropole je oranžová i na českém semaforu. Velvyslanec Christoph Israng se chtěl v pátek kvůli špatnému vývoji epidemiologické situace spojit s pražským primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti). Ten je však na Tchaj-wanu. Jeho zástupci podle Isranga telefonát odmítli.

Německo možná vyškrtne Česko ze seznamu bezpečných zemí. Denní přírůstky nakažených jsou totiž u nás nejvyšší ze všech sousedních států. Berlín nejvíc znepokojuje vývoj v Praze, kde navštěvují noční kluby či bary i němečtí turisté.

Nejnovější vývoj řeší i velvyslanec Christoph Israng. "Vývoj počtu nakažených v Praze nám dělá s ohledem na mezní hodnoty německé spolkové vlády pro prohlášení za rizikovou oblast starosti. Všichni musíme být opatrní, abychom ochránili společnost a ekonomiku," uvedl na twitteru.

V pátek chtěl situaci projednat s vedením Prahy. Počítal s tím, že s primátorem Zdeňkem Hřibem, který se vrací z Tchaj-wanu, se nespojí. Telefonát však podle něj odmítli i jeho zástupci.

Související obsah

"Chtěl jsem o tom dnes mluvit se zástupcem hlavního města Prahy. Chápu, že je Zdeněk Hřib na služební cestě. Skutečnost, že nebyl některý z jeho zástupců ochotný se se mnou telefonicky spojit, nám však práci neusnadňuje," kritizuje Israng přístup Hřibových spolupracovníků.

Primátorova asistentka TN.cz Martina Vacková řekla, že o žádosti o telefonát neměli žádné zprávy. "Na pátečních 17 hodin je už nicméně naplánovaný další telefonát," prohlásila.

Související obsah

Ministerstvo zdravotnictví spolu s pražskou hygienou v Praze od 9. září zpřísňuje opatření, roušky buou povinné i v obchodech. Omezí se rovněž otevírací doba restauračních zařízení včetně klubů a barů přes noc. Od 14. září budou muset roušky nasadit i žáci a studenti ve společných prostorách škol. Podrobnosti čtěte zde.

Ve čtvrtek laboratoře potvrdily koronavirus dalším 680 lidem. Více v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Píše se na Deník.cz