Domácí

Národní divadlo bojuje s virem: 15 lidí nakažených, 80 v karanténě

Národní divadlo bojuje s virem: 15 lidí nakažených, 80 v karanténě
Zdroj: Profimedia

Národní divadlo mělo k pátečnímu dni 15 zaměstnanců s pozitivním testem na onemocnění Covid-19. V karanténě je Sbor Opery Národního divadla a jedna směna technických zaměstnanců. Dohromady jde asi o 80 lidí. Ostatní zaměstnanci pracují za zpřísněných hygienických opatření.

Patnáct zaměstnanců Národního divadla, pozitivních na koronavirus, je v pracovní neschopnosti v domácím ošetřování. Žádný z těchto zaměstnanců nebyl podle tiskového mluvčího v přímém kontaktu s diváky. Sbor Opery a jedna směna technických zaměstnanců je v karanténě. Izolace by jim měla skončit kolem 12. září. Ostatní zaměstnanci pracují za zvýšených bezpečnostních opatření.

"Zaměstnanci používají v zákulisí roušky, dochází k dezinfekci příslušných prostor, u vstupů pro zaměstnance je příchozím měřena tělesná teplota. Divadlo spolupracuje s Hygienou při šetření expozičních rizik,“ říká tiskový mluvčí Národního divadla Tomáš Staněk. I když je v karanténě asi 80 lidí, program divadla se příliš nezměnil. Vstupenky zůstávají v platnosti.

Související obsah

"Soubory Činohry, Baletu i Laterny magiky hrají podle zveřejněného plánu. Operní program v historické budově ND je po vzoru světových operních domů upraven. Místo inscenace Libuše jsme uvedli koncertní provedení výběru známých árií z českých oper. Opery Její pastorkyňa a Rusalka zůstávají v programu a budou uvedeny v mírně upravené verzi,“ tvrdí Tomáš Staněk.


Kvůli koronavirové krizi muselo Národní divadlo zrušit 400 představení. "Za období březen až červen divadlu chybějí výnosy 121,3 milionu korun. V červenci už ministerstvo kultury pokrylo ztrátu částkou 117,6 milionu korun," dodává mluvčí.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz