Domácí

V Jeseníkách se těžce zranil chlapec (14), záchranáře k němu dopravil vrtulník

V Jeseníkách se těžce zranil chlapec (14), záchranáře k němu dopravil vrtulník
Zdroj: Horská služba

Ve čtvrtek krátce před polednem se v Jeseníkách zranil čtrnáctiletý chlapec, který byl na horách na školním výletě. Pro chlapce musel letět vrtulník.

Mladík se zranil ve špatně přístupném terénu, což značně zkomplikovalo záchranářům práci. “Terén je tam dost složitý, a sanitní vůz na takové podmínky nebývá vybaven. Proto jsme nakonec po konzultaci vyrazili na pomoc z naší stanice v Koutech nad Desnou,“ uvedl člen Horské služby Ondřej Tříska.

Pro zraněného chlapce, který si zlomil stehenní kost, letěl také vrtulník Letecké záchranné služby.

Související obsah

"Jeho posádka vysadila lékaře a zdravotníka pod svahem a ti pak museli nahoru pěšky. Stejně tak i zdravotníci, kteří pod Městské skály dorazili. Jakmile jsme přijeli i my, vytáhli jsme na vrchol, kde došlo ke zranění, nosítka. Pak jsme chlapce, jehož záchranáři zafixovali do vakuové matrace, šetrně donesli k našemu terénnímu autu,“ dodal Tříska.

Záchranáři pak zraněného mladíka převezli asi dva kilometry k louce, na které mohl vrtulník bezpečně přistát.

Související obsah

"Ten poté pacienta už transportoval k dalšímu ošetření. Horská služba v koordinaci s ostatními složkami Integrovaného záchranného systému podobným způsobem zasahuje v případě nutnosti i v lokalitách, které jsou mimo obvyklou působnost Horské služby,“ řekl náčelník Vítězslav Kaller.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž, identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab, si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz