Zahraničí

Postřelený Blake čelí vážným obviněním! Po jeho zranění ožily v USA násilné protesty

Jacob Blake, po jehož postřelení při zatýkání vypukly nejen ve Wisconsinu masivní protesty, vypovídal z nemocnice před soudcem. Čelí obvinění ze sexuálního napadení, nepřístojného chování a nezákonného vstupu na cizí pozemek. Blake vše odmítá.

Obvinění podala bývalá přítelkyně v červenci, podle ní ji Blake sexuálně napadl v květnu, sebral jí klíčky od auta, debetní kartu a zmizel. Podle úřadu státního zastupitelství vyrazila policie zadržet Blakea právě v den střelby, uvádí BBC.

Při zatýkání byl Blake sedmkrát postřelen do zad. V prohlášení policie stojí, že měli zasahující při zatýkání neúspěšně použít taser. Pak Blake obešel auto, "otevřel dveře na straně řidiče a naklonil se dovnitř," píší úřady. V tu chvíli policista Rusten Sheskey začal střílet.

Jacob Blake trvá na své nevině, všechna tři obvinění odmítl. Soudní proces by měl začít později během tohoto roku.

Související obsah

Poté, co Blake skončil v nemocnici, vypukly ve Wisconsinu násilné protesty. Nejméně dva lidé přišli o život. Střelce, kterého ze smrti dvou lidí v Kenoshe obvinili, se zastal i americký prezident Donald Trump, podle kterého jednal v sebeobraně.

Na reportáž TV Nova o nepokojích v Kenoshe se můžete podívat zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz