Domácí

Vystrčil se vrátil z Tchaj-wanu, u letiště ho vítaly desítky lidí!

Předseda Senátu Miloš Vystrčil z ODS se vrátzil ze zahraniční cesty na Tchaj-wanu, který vyvolala mnoho ohlasů po celém světě. Na letišti ve Kbelích ho vítaly desítky lidí.

Šéf Senátu Miloš Vystrčil má za sebou návštěvu Tchaj-wanu. V sobotu dopoledne se vrátil do Česka, jeho letadlo přistálo na letišti v pražských Kbelích.

"Chci poděkovat všem, kteří nám drželi palce, kteří věřili, že naše mise bude úspěšná, což se také stalo a jsem velmi rád, že jsme cestu realizovali. Velmi si vážíme veškeré podpory, které se nám dostalo ať už z České republiky, nebo ze zahraničí. Mise měla tři úkoly, prvním z nich bylo navázání hospodářských kontaktů, vědecko-výzkumných kontaktů a kontaktů v oblasti inovací a spolupráce na modernizaci nejrůznějších technologií. Dalším úkolem byl návrat charakteru nebo narovnání páteře České republiky, tedy důkazu toho, že jsme suverénní a samostatná země. Obzvláště za tuto část jsme dostávali spoustu děkovných reakcí. Poslední oblastí byla logická spolupráce dvou demokratických zemí. Jsem přesvědčen, že všechny tři úkoly se nám podařilo splnit a s výsledky mise jsem spokojený,“ uvedl po návratu předseda Senátu Miloš Vystrčil.

Podívejte se na záznam tiskové konference po návratu české delegace z Tchaj-wanu: 

Vystrčilova cesta na Tchaj-wan vzbudila mnoho ohlasů, jak pozitivních, tak negativních. Šéf Senátu si vysloužil ostrou kritiku od čínského ministra zahraničí Wanga I, který se nechal slyšet, že Vystrčil zaplatí vysokou cenu.

Související obsah

Následně museli na kobereček velvyslanci v obou zemích. Výroky čínského ministra zahraničí odsoudili také světoví politici. Naopak domácí opozice cestu českého politika do zěmě, kterou Čína považuje za svou kolonii, velmi chválila.

Miloš Vystrčil na Tchaj-wan odcestoval z důvodu, že tuto cestu měl naplánovou už jeho předchůdce v pozici předsedy Senátu Jaroslav Kubera, který ale bohužel zemřel. Vystrčil se proto rozhodl, že na Tchaj-wan pojede místo něj.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz