Zahraničí

Tajfun Haishen se přesunul do Jižní Koreje! Půl milionu lidí bez proudu

Tajfun Haishen v pondělí ráno udeřil v Jižní Koreji, kam se přesunul z jihozápadního Japonska. Tam během víkendu ničil budovy a přerušoval dodávky elektřiny. V souvislosti s bouřkami se zde zranilo více než 20 lidí a přibližně půl milionu domácností bylo ráno bez proudu.

Haishen o víkendu dorazil nad Okinawu a další jižní japonské ostrovy, kde dosahoval rychlosti až 150 kilometrů za hodinu. Úřady proto předtím nařídily evakuaci přibližně 200 tisíc lidí.


Následně se tajfun přesunul ke Korejskému poloostrovu. Místní meteorologové zde varují před silnými větry a bouřkami, které sebou tajfun přinesl. "Vítr tak zde může dosahovat až 126 kilometrů za hodinu,“ píše server Global News.

Související obsah


Jedná o třetí tajfun, který danou oblast zasáhl během posledních třech týdnů. Přesto však slábne a během 24 hodin může být degradován na tropickou bouři.


I když se Haishen přesunul, zůstala na jihu Japonska ochromená doprava. Podle BBC bylo zrušeno více než 300 letů na deseti letištích a nejezdily ani vlaky.


Místní úřady evidují v souvislosti s bouřkami více než 20 zraněných. "Podle japonského hlasatele veřejnoprávní televize NHK se zranilo 32 lidí,“ uvedla BBC.


Silný vítr rovněž přerušil dodávky energie do téměř pěti tisíc domácností na jižním cípu Korejského poloostrova. Také zde už byly hlášeny komplikace v dopravě.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Píše se na Deník.cz