Zahraničí

Policii u vážné nehody čekal šok. Ve slovenském minibusu se krčilo lvíče

Policii u vážné nehody čekal šok. Ve slovenském minibusu se krčilo lvíče
Zdroj: Wüstenzoo Landau / Berufstierrettung Rhein Neckar

Na německé dálnici A5 se v úterý stala vážná nehoda dodávky a slovenského minibusu. Policisty po příjezdu na místo čekal šok. Kromě lidí totiž v minibusu cestovalo i malé lvíče. Vzhledem k jeho věku je možné, že se jednalo o nelegální obchod. Na rozdíl od ostatních účastníků nehody se kočkovitá šelma vážně nezranila, byla však velmi vyplašená a vystresovaná.

Nehoda se stala v úterý ráno na dálnici A5 nedaleko Heidelbergu v německé spolkové zemi Bádensko-Württembersko. Po srážce skončl minibus i dodávka ve svodidlech. Podle deníku Newsner Deutsch tři Slováci, kteří cestovali minibusem, i řidič dodávky utrpěli vážná zranění a skončili v nemocnicích. 

Minibusem však cestoval ještě jeden pasažér. V dřevené bedně záchranářské složky našly malé bílé lvíče. Chvělo se strachy a na záchranáře syčelo. Jako zázrakem se však jako jediný účastník nehody vážně nezranilo.

Na místo byl přivolán zvířecí záchranář Michael Sehr, který deníku sdělil, že se jedná o velmi mladé kotě. "Lví mládě je staré pouhých sedm týdnů. Bylo příliš brzy odebrané od matky," konstatoval a dodal, že je to samička.

Související obsah

V havarovaném voze policie údajně našla dokumenty pro velkou kočkovitou šelmu, které nyní kontrolují úřady pro ochranu zvířat. Pracují i s variantou, že se mohlo jednat o nelegální obchod se lvy. Slováci však zatím vzhledem ke svému zdravotnímu stavu nejsou připraveni na výslech.

Malá lvice, kterou pojmenovali Lea, dostala na místě anestetika a byla převezena do zoo v Landau, kde ji veterinář ošetřil. Cesta ale byla náročná. "Trvala hodinu kvůli chybějící záchranářské uličce. Kvůli bezohledným řidičům nás museli doprovázet policisté," uvedla záchranářská stanice, která provoz zajišťovala.

Související obsah

Pro zoologickou zahradu bylo lví mládě překvapením. Specializuje se totiž na plazy. "Není neobvyklé, že přijímáme zvířata, jako jsou hady a ještěrky, pokud pro ně máme místo. Když nám ale zazvonil telefon a přišla žádost, zda bychom se neujali zvířete po autonehodě, tentokrát to nebyl plaz, ale lvíče," napsala zoo na sociálních sítích.

"Neváhali jsme ani na chvilku a nabídli se, že se o lví miminko postaráme. Vyšetření ukázalo, že kotě neutrpělo vážné zranění a může tak v klidu odpočívat v jedné z největších plazích zoologických zahrad v Německu a zotavovat se z těžké nehody," dodala zoo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz