Zahraničí

Tři kolegové Navalného skončili v nemocnici. Útočníci je chtěli otrávit

Tři kolegové Navalného skončili v nemocnici. Útočníci je chtěli otrávit
Zdroj: TV Nova

Minimálně tři kolegové z týmu šéfa ruské opozice Alexeje Navalného skončili v úterý v nemocnici poté, co do jejich kanceláře v ruském Novosibirsku vhodili maskovaní pachatelé neznámou látku. Místnost muselo okamžitě opustit zhruba padesát lidí.

Podle CNN vběhli krátce po úterním poledni do kanceláře uskupení Koalice Novosibirsk 2020 dva neznámí muži. Ti měli na sobě tepláky a na hlavách černé masky. Kancelář je zároveň centrem místního týmu Navalného.


"Jeden z mužů držel dveře a druhý vhodil do místnosti láhev se žlutou tekutinou, která štiplavě chemicky zapáchala,“ popsala útok manažerka týmu Navalného Olga Gusevová.


V kanceláři bylo tou dobou asi 50 lidí včetně zaměstnanců. Všichni se účastnili přednášky pro volební pozorovatele. Tři dobrovolníky museli poté odvézt záchranáři do nemocnice. Podle Gusevové měli závratě a křeče, bylo jim špatně a nemohli pořádně dýchat.


"Podle policie vhodili pachatelé do místnosti antiseptický přípravek, který používají veterináři a je typický právě svým silným a nepříjemným zápachem,“ píše Daily Mail.

Související obsah


K útoku došlo poté, co se stav kritika Putinova režimu Alexeje Navalného zlepšil a lékaři ho probudili z umělého spánku. Navalnyj ležel od srpna na jednotce intenzivní péče kvůli svému kolapsu při letu do Moskvy. Letadlo kvůli němu muselo nouzově přistát.


Berlínská klinika Charité následně oznámila, že v jeho těle nalezli stopy po otravě. "Klinické nálezy nasvědčují na intoxikaci látkou ze skupiny inhibitorů (blokující látka) cholinesterázy,“ informovala nemocnice v tiskové zprávě.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz